| Sas a întrebat:

De ce oare pe fete le atrage numai frumusețea fizică la un băiat?

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca nu stiu cum e sa tragi greul in viata, viseaza inca

| darrio2007 a răspuns:

In prima fază, da. Dar nu numai asta le atrage.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut o generalizarea prosteasca, jignind 99% din populatia masculina a globului.
Nu, fetele nu sunt interesate de o carcasa masculina plina de muschi, asta incerc sa-ti spun aici, dar vad ca nu pricepi nici tu nici Dorinel ala, care posteaza zilnic topice ca nu poate sa agate nici o femeie, dar vorbeste extrem de urat despre ele, fiindca atat il duce capul.
Tie ti-am explicat in nenumarate randuri, ca ai nevoie de ajutor de la mama ta sau o matusa mai batrana, fiindca timiditatea ta te tine departe de fetele cuminti si tot ce vezi tu prin crasme si discoteci sunt pitipoance fara creier, care vaneaza barbatii cu muschi sau pe aia cu bani, doar pentru distractie.

| Sas explică (pentru Violleta2022):

Nu vrea să mă ajute nimeni

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sas):

Nici nu cred ca ai incercat...

| Sas explică (pentru Violleta2022):

Ce să încerc.Sunt foarte timid.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sas):

Sa-mi fie cu iertare, dar asta nu mai este timiditate la 27-28 de ani, cat spui tu ca ai, ci prostie, ca tot omul invata pana la varsta aia sa deschida gura si sa vorbeasca cu cei din jur, invata sa fie politicos si respectuos samd... altfel ajunge singur si virgin la 70 de ani.

| Sas explică (pentru Violleta2022):

Păi nu înțelegi că nu am unde cunoaște? Mă duc să abordez pe strada unde.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sas):

Da, pe strada, la magazine, la biserica, la cinema, la cofetarie, la servici, la o nunta, prin vecine, si babe, care au fete mai mari d evarsta si nemaritate.

| Sas explică (pentru Violleta2022):

Nu pot pe stradă și vecine cu fete nu am

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sas):

Ba poti, dar nu vrei!

| Sas explică (pentru Violleta2022):

Dacă sunt timid ce sa fac

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sas):

Mai lasa-ma cu timiditatea, ca pe aici vad ca ai gura mare si spui ce vrei fara nici o retinere.

Vad ca esti mult mai incapatant decat timid, refuzand si contrazicandu-ma la orice sfat ti-am dat, de a cunoaste o fata.
Asta este prostie si incapatanare, dar ma rog, este viata ta.

Te sfatuiesc sa nu te mai plangi nicaieri, odata ce nu vrei sa faci nimic ca sa iesi din situatia existenta!

| Sas explică (pentru Violleta2022):

În scris pot.În real e greu.Nu pot aborda fete random pe stradă.Am încercat și am primit numai înjurături.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sas):

Inseamna ca tu ai probleme mari cu vocabularul, respectul si comportamnetul fata de fete si femei, ca nu te injura nici una degeaba.

| sierra1 a răspuns:

Ce vorbești străine? in ultimă instanță decide portofelul (ca un mod de a spune despre bunăstare)

| dullcat a răspuns:

Cine te-a mintit?

| Catrice a răspuns:

Alt virgin frustrat laughing ma jur va înmulțiți pe aici mai rău ca ciupercile rolling on the floor

| Hyperion7 a răspuns:

Când cumperi ceva, nu te uiți mai întâi la aspectul produsului?
Așa și fetele și e valabil și viceversa.

| VoidEternal a răspuns:

Violetta: "jignind 99% din populatia masculina a globului"

rolling on the floor V, știam că urăști bărbații, (și copiii, tinerii, bucuria și în general tot ce e pozitiv în lume), dar nu credeam că ai impresia că doar 1% din populația masculină a planetei are frumusețe fizica. laughing

F¹¹ck my life, it's worse than I thought. laughing)

| anonim3248 a răspuns:

Depinde ce vârstă au femeile.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Femeile trecute de 30 de ani au pretenții mari în afară de frumusețea bărbatului.

| Sas explică (pentru anonim3248):

Și care nu caută asta nu sunt?

| anonim3248 a răspuns (pentru Sas):

Aleg și bărbați urâți dar ei trebuie să aibă ceva.

| anonim3248 a răspuns (pentru Sas):

Este bine să cunoști multe femei înainte să te însori.

| Sas explică (pentru anonim3248):

Ce sa aibă? Vrei sa ne cunoastem noi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să ai un loc de muncă stabil și casa ta. Dacă nu le ai pe astea, n-ai cum să ai o iubită.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Mi se pare destul de " sexistă" această întrebare, tu ce susții aici că băieții nu se uită la frumusețea fizică?
Pari fix ca ăia de zic ei " că se uită la ochii tipei prima oară" când adevărul este total altul și cel mai probabil ochii îi fug la corpul tipei.
Evident că contează și frumusețea fizică, dar frumusețea în general este subiectiva ( nu toată lumea are aceleași gusturi, simplu), de ce ai discuta cu o persoană care nu te atrage, cel puțin la o primă întâlnire?
La prima întâlnire îți zic eu că tot fizicul îl vezi, nu personalitatea.

| VadimIvanov a răspuns:

Majoritatea fetelor umbla doar pentru bani, nu le interesează frumusețea fizică.

| careestefazafrate a răspuns:

Pai și pe băieți/ bărbați ii atrag frumusețea fizica la o femeie, iar ce-i frumos și lui Dumnezeu ii place.

| Sas explică (pentru careestefazafrate):

Pe mine nu mă atrage fizicul mie îmi place mai mult partea sufleteasca

| Georbiama a răspuns:

Nu e adevărat. Poate pe unele chiar doar asta le atrage, dar mai exista si fete carira nu le pasa de asta.

| Sas explică (pentru Georbiama):

Care sunt alea? Și unde le găsesc?