| Alex_1540 a întrebat:

De ce pe fetele din ziua de astazi nu le m-ai intereseaza romantismul incearca sa fie ca si baieti is care se comporta prostesc nu inteleg mai demult imi spuneau parinti mei ca isi faceau poezi stateau sub clar de luna vorbeau acum mesenger hi5 facebook ce se intampla cu noi tongue

Răspuns Câştigător
| purple_7366 a răspuns:

Pentru ca tot mai putini baietii scriu poezii in zilele noastre. pentru ca tot mai putin baieti stau cu o fata pentru ca o iubesc cu adevarat. pentru ca tot mai putini baieti ar renunta la berea cu prietenii ca sa stea cu iubita lor...de aceea fetele au devenit asa.

11 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Eh,DIN PACATE tineretul s-a schimbat, nu mai e ca pe timpuri. acum dragostea inseamna "sex".au aparut site-uri de socializare, cluburi, etc. eu fac parte din categoria de fete care inca mai prefera romantismul "sub clar de luna".asa traiesti dragostea din plin.

| Deny1333 a răspuns:

Pentru ca fetele din ziua de astazi sunt mult mai mature sau pur si simplu vor sa fie si ele "cul".
Tu chiar te mai simti pe vremea bunicii? Unde peste tot auzi de droguri si tigari, curve, etc.; ai mai putea sa compui o poezie d'aia siropoasa de dragoste? Eu ti-as da cu ea in cap.
Si ce conteaza romantismul? Ai zis "fetele". Poate pentru femei asta conteaza, fetele din ziua de azi au nevoie sa-si traiasca adolescenta fara implicari sentimentale.
Si de sunt mature intr-adevar, te vor accepta fara poezii, vor vedea pur si simplu ca persoana de langa ele conteaza fara siroposenii sau alte tampenii.
Cele ce vor sa fie "cul" pur si simplu se dau mari, dar in interiorul lor le pasa cel mai mult.
Eu personal nu as fi flatata daca mi-ai aduce o poezie. De ce? nu tin la tine, nu imi pasa. Nu conteaza niste vorbe aruncate in vant, conteaza faptele. Sunt mai "baietoasa" de fel, adica joc football, stau cu baietii [si fete, logic], ascult rock / hip-hop, ma comport indiferent, bla bla. Dar asta nu schimba cu nimic faptul ca generatia noastra desi e mai proasta, e mai matura fara sa ne dam seama.
Si daca stam pe FB sau pe mess, ce? Asta e evolutie, frate! Tie ti-ar placea sa fii pe vremea bunicii si sa stai ca prostu' pe un canal TV asteptand desenele? Acum pe bune, lasa ipocrizia. Nu-ti convine, muta-te!

| Deny1333 a răspuns:

@FataCuOchiVerzi
Eu n-am comentat neapărat la ce a zis el, m-a deranjat că a generalizat. Eu compun poezii, poate aș aprecia gestul; dar dacă aș citi întrebarea asta... nu mi-ar trece prin cap decât că ne consideră snoabe/prefăcute.
Ba ar cam fi pe vremea bunicii. Cum ai reacţiona dacă l-ai vedea pe X la geam, cântându-ţi o serenadă?
Eu nu am criticat chiar ce a zis el, dar dacă dă peste o tipă pe care o doare-n 14 de el, va fi rănit, umilit etc. Nu cred că i-ar plăcea. Dar să nu generalizeze, tough.

| alish a răspuns:

Pai noi ne-am schimbat odata cu timpul. atunci nu existau calculatoare... etc. acum declaratiile de dragoste sa fac pe mess, majoritatea fetelor/baietiilor au iubitii/iubite pe mess... asa ca nu trebuie sa te mire aceasta schimbare. ci pur si simplu sa o acc. Nu mai avem aceeasi mentalitate ca parintii nostri sh clar nu puteam fi ca ei + ca acum avem iubiti/iubite de la varste foarte fragede 9-10 ani. si nu cred ca un copil de 10 ani poate sa ii scrie iubitei lui scrisori sau sa stea sub clar de luna+ ca nu il lasa parintiitonguelaughing

| LotusRadioactiv a răspuns:

In sufletul lor, fetele au aceasta dorinta, dar, ce nu stiu nici ele nici noi, este ca cineva trebuie sa inceapa.Cineva trebuie sa recunoasca ca este romantic, ca recunoaste iubirea in esenta ei si ca apreciaza sentimentul mai mult decat fatada iubirii din ziua de azi. Deci, daca vrei sa gasesti o fata romantica, incearca prin a oferi tu acest romantism si sunt convinsa ca vei gasi fata care stie sa aprecieze acest lucru. Si eu sunt o fire romantica, insa problema mea este ca nu gasesc baiatul potrivit. Oricum, mai am
de asteptat happy

| Puffy_7720 a răspuns:

Pai vezi tu.lumea a evoluat.atunci nu existau calculatoare.telefoane sau alte chestii.acum.e altfel.Mi-as dori foarte tare sa ma fi nascut in acele vremuri frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar nu-i adevarat ca pe fetele din ziua de azi nu le intereseaza romantismul... okey da exista si genul asta de fete dar si genul de fete care prefera romantismul la fel e si cu baietii da inainte erau diferiti (mama are o gramada de scrisori si poezii de la iubitu ei din liceu)totul e sa vrei sa fi romantic si acum poti fi cum erau si inainte totul e sa vrei si sa ai curajul sa fii tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deny1333 nu-i adv ce spui tu acolo a fi romantic nu inseamna a trai pe vremea bunicii...oh go on toti suntem romantici intr-un fel sau altu dar nimeni nu o arata de teama sa nu vina o persoana ca tine si sa comenteze (sry dar asta-i adevarul)si se prefac toti /toate ca sunt cool, smecheri/smechere nimeni in ziua de azi nu mai are curajul sa fie el insusi

| mihaixliquid a răspuns:

Poate fi si asta purlpe_7366 dar vezi ca acesti baieti care mai renunta la berea cu prieteni devin mai sensibili se lasa purtati de sentimente sunt vazuti de tot mai multe fete ca neste persoane mai slabe de sexul feminin, si spun asta pentru ca multe fete au recunoscut ca asa este, si poate multe fete se mai intreaba de ce suntem asa...

| ali98na a răspuns:

Ba alex, exista si semne de punctuatie la tastatura. de abia am inteles ce ai vrut sa zici

| alin_1305 a răspuns:

Te joci barnbuddy( hi5) sti cat costa a 21 casuta