| Andrada982211 a întrebat:

De ce românii ignoră faptul că țiganii sunt principalii vinovati pentru imaginea pe care România o are? De ce statul român nu ia nicio măsură, când am văzut ce s-a întâmplat în Leeds, nu mi-a venit să cred că este real. De ce la români încă le place sa fie asociați cu țiganii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ne placem sa fim asociati cu tiganii, dar nici nu exista alta soutie sa scapam de ei, fiindca au DREPTURI si sunt protejati de Uniunea Europeana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Propune tu o masura...
ce masuri ai vedea tu?

| MistarGoGu a răspuns:

Vesticii NU se obosesc sa facă diferențe de etnie! Cat timp are ID / Pașaport de România BAFTA! ESTE roman și gata!
Este problema lor dacă tolerează asemena comportamente! Prinși, urcați în avion *( dacă NU au acte o.k de rezidenta ) și deportați în România cu interdictie PERMANENTA!
SAU dacă sunt rezidenți, judecati și condamnați conform faptelor comise!

| MistarGoGu a răspuns:

Ti se pare tie U.K un model de " civilizație " sau ce? UITI ce vandalisme fac suporterii de fotbal la meciuri în AFARA U.K? Acolo de ce nu fac? Poate unii fac și acolo ca sunt dilimaci și le place la bulau sau sa plătească amenzi!