| Myr3ll1994 a întrebat:

De ce se macheaza fetele

24 răspunsuri:
| l0rre a răspuns:

Ca sa isi puna in evidenta frumusetea.

| madalinutza a răspuns:

Ce intrebaretongue
pai sa fie mai frumoasehappy
eu una nu ma machieztongue
adica.mai rar.la ocazii speciale

| madalicious a răspuns:

Ca sa fie cat mai frumoase si atragatoarewinking. Si pentru ca nu toate fetele se simt frumoase, si incearca sa ascunda ceva.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Ca sa se iubeasca si ma mult de felul cum aratatongue
Bineinteles se machiaza ca sa isi puna in evidenta frumusetea!

| User a răspuns:

Sa atraga masculii feroce?smug

| andalu a răspuns:

De ce isi fac baietii freza? De ce fac pe intersantii cand plac o fata? De ce, cea mai mare parte a lor, in loc sa faca un sport, merg la sala si se indoapa cu proteine pentru a "castiga" niste muschi falsi, umflati cu pompa?

| denisa0906 a răspuns:

Sa isi ascund unele defecte happy asta`i motivu principal nu?winking asta`i da tongue si noah sa fie mai frumoase...straight face laughing eu nu ma machiezbatting eyelashes

| LoveForShania a răspuns:

Hai inceteaza cu caterinca ca pui intrebari numai la vrajeala.

| Silvia a răspuns:

Ca sa se-ntrebe baietii.

| Ruxyana a răspuns:

Ceautongue
se macheaza pentru ca sa fie in jurul atentiei...sa parem mai interesantehee hee...si asa ne simtit noi mai frumoasehee hee
desii unele exagereaza cu macheatul si in loc sa atraga atentia in bine atrag in rau...(prea mult macheaj sticawinking.)
tongue

| anaid a răspuns:

Eu una din obisnuinta...

| Little Kid a răspuns:

1.pentru a fi mai frumoase!(cica.omg am vaz o ft la scoala machiataa...mai bine`e nu eralaughing oribilaaa. prea mult fond de ten )
2.ca sa`si ascunda partile urate ale fetei...

| Emena a răspuns:

Oare de ce.:-l

| DianaLostInDreams a răspuns:

Si eu ma machiez din obisnuinta, dar niciodata nu exagerez.

| Paris a răspuns:

Ca sa isi puna in evidenta frumusetea sau defectele, mai des intalnita cea de-a doua varianta

| yellowalien a răspuns:

Eu is fata si nu ma "machez" tongue Doar extrem de rar si atunci f natural.

| Andra_5221 a răspuns:

Ca sa devina din gorile urangutani laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Machiajul schimba foarte mult o femeie/fata. Fetele se machiaza pentru ca le fac sa arate si sa se simta mult mai frumoase decat sunt. Uite si un videoclip sa vezi ce face machiajul dintr`o femeie:): http://www.youtube.com/watch?v=gRV_X_PGPaA.

| juniper a răspuns:

Sa-si puna in evidenta frumusetea, dar ele nu-si dau seama ca vor arata mai batrane mai tarziu plus ca sa-si ascunda anumite defecte. Cel mai bine este sa fi naturala.

| Яùxsi a răspuns:

Frumusetea domne, frumusetea laughing

| Aliyaa a răspuns:

Ca sa fie frumoase, sa si mascheze imperfectiunile fetei(cosuri, pistrui)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fie frumoase ca cele mai multe is urate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele se machiaza d efect.altele sa para mai interesante. iar alte fete cum sunt si eu.sa nu mai fie urate.stii nu toate suntem frumoase d la mama natura.asa ca trebuie sa mai apelam si la farduri

Stefan
| Stefan a răspuns:

Fetele se machiaza, pentru a fi cat mai atragatoare.