| devon a întrebat:

De ce simt nevoia unele persoane de a rade de defectele altora?

4 răspunsuri:
| Vanity a răspuns:

Pentru ca doresc sa le ascunda pe ale lor.

| Anyyx a răspuns:

Deoarece cand razi de alte persoane te simti mult mai bine...Si nu este un sentiment de fericire adica vai ce fata are ala/aia e sentimentul ala de invidie ura... sper sa te ajute

| NatyNate a răspuns:

Am vazut multe astfel de cazuri chiar si mie mi s-a intamplat, dar nu am bagat in seama, nu are rost sa.ti bați capul cu asta, oricine are un defect, nu este nimeni perfect... Nu.si dau seama de situație cei care jignesc, ei nu pot sa gandeasca asa putin ca si lor li s-ar putea intamăpla. Asa ca nepasarea te va ajuta! Succes!

| PufarinaXD a răspuns:

Pentru ca pe moment, daca sunt intr-un grup se simt nevoiti de anturaj : sa para ei mai tari, sau pur si simplu nu suporta acea oersoana si vor sa o umileasca in public, sau nu stiu ca nu exista perfectiune.