| cinevascumpik a întrebat:

De ce sunt importante limbele straine pentru voi?! cum ar fi engleza, franceza

4 răspunsuri:
| Static a răspuns:

Pt mine, limba engleza si materia sunt importante deoarece in ziua de azi ai nevoie de asa ceva cam pe oriunde, mai ales daca pleci i n tari straine unde engleza este limba la nivel mondial, pana si in jocuriile virtuale intalnesc numai engleji, si din engleza se da si bac. Deeci o limba straine sau 2, sunt importante in viitorul apropiat, de fapt foarte importante, si eu cum nu suport tara asta, visez sa ajung intr-o zi la americani in SUA. love struck, fundita?

| friday a răspuns:

Pai sunt importante fiindca acum in orice CV se cere sa stii macar engleza. Peste tot se cere sa stii engleza, si nu numai asta,dar conteaza si pentru tine sa o inveti,este limba predominanta, filmele, jocurile, calculatorul in general este setat in engleza, poti sa te descurci in strainatate, poti sa conversezi cu alte natii ( si germanii, si francezii, aproape toti stiu engleza). Franceza e pe locul doi, da bine in cv si poti pleca in tarile in care se cere franceza.

| metodologie a răspuns:

Pentru ca: invatand aceste limbi mai tarziu, daca esti bun, poti avea meserii foarte bine platite in strainatate; daca intalnesti o persoana din alta tara poti comunica mai usor cu ea etc.

| MyrunaHaveAName a răspuns:

Sunt importante pentru ca cu ele te poti descurca in tarile straine