| T30D0RA a întrebat:

De ce suntem obsedati de telefoane mobile?

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Nu suntem obsedati ci pur si simplu am devenit dependenti, depindem din pacate de telefon.Acum fii sincera, de cate ori nu te-a salvat mobilul dintr-o situatie mai grea, dificila.Mai mereu apelam la ajutorul lui nesperat.

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu toti suntem. Eu nu prea vorbesc la telefon. Sun doar cand am nevoie. As putea foarte bine sa traiesc si fara el.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pt ca ne place sa tinem legatura cu cei dragi love strucklove struck
Eeu nu stiu ce afceam fara telefon laughing

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Vai să ştii că eu sunt laughing
Primul lucru care l'am făcut cănd am citit întrebarea a fost să'mi iau telefonul şi să mă uit dacă n'am ratat ceva laughing

| Marii a răspuns:

My phone knows everything about me. :))
http://www.youtube.com/watch?v=4X3HzFUIQug&feature=related

| nobody_9468 a răspuns:

Eu vorbesc doar ce e necesar...atat,adica nu e chestia ca'mi vine factura de nu stiu cat, dar pur si simplu nu'mi place sa vorbesc la telefon toata ziua ca altiiwinking. ma plictisestehee hee.
se intampla sa mai vad anumite "pitzi" care vorbesc tare, cica n'aude "cocalarul"laughingsi mai si injura mi se pare aiurealaughing

baftabig grin

| JeSa a răspuns:

Eu spun că devii "depedent" de obiectul "în sine", şi nu "obsedat"... aşadar, se subînţelege că îţi este un lucru util/necesar.

| Bubble a răspuns:

Eu sunt pentru ca am muzica pe el.Ca in rest nu prea vb la tel ca acum sunt intr'o alta retzea fata d prieteni si deja am cost.

| wanda a răspuns:

Eu singur suntlaughing
pentru ca trebuie sa vorbesc cu prietenul sau cu colega.mealaughing
pentru ca trebuie sa stiu ce se mai intampla acolo cand eu lipsesc

| madycoco a răspuns:

Nu... imi este util in unele situatii atat...de exemplu daca plec undeva sa vorbesc cu cei de acasa. Mi s-a intamplat de multe ori sa plec la scoala si sa uit telefonul acasahee hee.

| Mădălina_2296 a răspuns:

Pentru ca ne sunt cam indispensabile acum, adica nu mai putem comunica acum fara telefon si internet...asta e.

M a d Uhappy

| imortal a răspuns:

Pentru fete ca sunt mici si vibreaza. inca o chestie pe care sa arunkm banii de pomanawinking

| seby8873 a răspuns:

Mai bine intreaba de ce suntem obsedati de net ca e mai raulaughing

| sabela a răspuns:

Eu in ziua de azi nu o consider obsesie ci necesitate.

| palaghianu a răspuns:

Explica-mi tu mie daca in Secolul Vitezei, avand nevoie de ceva anume, ai putea fi in stare sa astepti raspunsul unei scrisori?!big grin

| mada_4633 a răspuns:

Da, recunosc ca poate sunt si eu"obsedata"de telefonul mobil adica genu ca nu plec nicaieri fara el de acasa, vorbesc destul de mult la el, trimit mesaje si altelebig grindar cred ca sunt obsedata din cauza unui motiv bine intemeiat deoarece daca ai o porblema suni si se rezolva, vrei sa povestesti ceva suni si se rezolva, comunici prin mesaje si te simti mai binehappypur si simplu un beep daca il primesti de la cineva drag te face sa te simti mai binehappyasa ca de asta iubim telefonalelaughing

| oky a răspuns:

Sincer fara net as mai putea sta dar fara telefon nu cred. Adica fara sa dau 1000 de telefoane pe zi, sa imi sun toti prietenii si sa vb cate juma de ora cu fiecare? Neahhh.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt happy as putea trai si fara el chiar foarte mult timpbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tare, mi-a preluat replica, şi cu ceva înflorituri, a luat fundiţa,... ăsta, da merit/mai bine nu mă copia!

| Danyel2002 a răspuns:

2010- telefoane pe butoane
2017- smartphones.
Ce dracu caut aici după 7 ani? laughing În 2010 nu prea aveai ce să faci pe telefon. Însă, în 2017 e indispensabil un smartphone. happy