| anonim_4396 a întrebat:

De ce tot spune lumea ca "Copilaria e cea mai frumoasa parte a vietii? "

Spune-tii asta unui orfan. n-am nimic dar sincer eu unu nu suport sa stau pe banii la parinti, ar fi mult mai bine daca as putea sa ma angajez, stiu ca bani nu se castiga usor...

E ceva rau sa ai o gandire matura la o varsta mica?... (Am 15 ani)

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca varsta de adult sant mai multe responsabilitati, cand esti mic inveti si ai vacanta vara, iarna de paste si atat. E bine cum gandesti.

| Musique a răspuns:

Chestia asta nu te face matur, sătul și responsabil poate, dar nu și matur.
Copilăria e frumoasă dacă știi s-o privești așa. Până și un orfan care privește înapoi poate spune că în ciuda greutăților prin care probabil a trecut, a fost un copil cu o copilărie fericită, dacă își dă seama că doar așa putea ajunge omul care privește înapoi cu drag.Pot fi și copii care au avut de toate, care păreau fericiți, dar de fapt nu erau așa pentru că le lipsea ceva, sau poate că le lipsește doar acel lucru care-l face pe un orfan să-și vadă copilăria ca una frumoasă.

E drăguț din partea ta să te gândești că părinții tăi muncesc pentru tine și să vrei să-i ajuți. Poți face asta nu doar cu bani în plus... găsește alte metode care să-i facă fericiți.

Baftă!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta nu e o gandire matura, e o gandire de copil revoltat. Daca aveai o gandire matura ti ai fi dat seama ca la 15 ani studiile si respectul fata de parinti pentru ce fac pentru tine sunt cele mai importante pentru viitorul tau.

Mai discutam peste 10 ani, atunci ai sa intelegi si tu de ce copilaria e cea mai frumoasa parte a vietii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar sa crezi ca a da viata si a creste un copil nu reprezinta decat o obligatie obositoare si costisitoare pentru parinti si ca le datorezi bani pentru ca au facut asta nu e o gandire matura, e o gandire bolnava.