| AlexDorinel a întrebat:

De ce toti oamenii mari zic de adolescenti ca au figuri?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multi fac prostii de aia

| sierra1 a răspuns:

Sunt aici 2 generalizări neadevărate.
"toți oamnenii mari..."
"adolescenți[i] ...au au figuri"

pune și tu un „unii" in ambele părți

| siriusblack98 a răspuns:

Mai zic și ei adevărul din când în când, nimic special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că au uitat de unde au plecat.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

In general, sunt 2 tipuri de copii:
1. Cei linistiti, cuminti, care asculta de parinti. Cand sunt mici fac ce li se spune, 'nu comenteaza' etc., iar parintii profita in generalde asta si se lauda cu 'uite ce copil cuminte am eu, face tot ce ii spun si nu raspunde inapoi la mine'. Iar cand ajung la adolescenta se cam satura sa aiba adulti care sa le zica mereu ce sa faca, cum sa se comporte etc si atunci isi exprima opinia (uneori nu in cel mai ok mod), iar adultii, obisnuiti fiind cu niste copii cuminti dau vina pe adolescenta, zicand ca din cauza asta 'adolescentii au figuri', cand, in realitate, e doar maturizarea si dorinta de a fi independent.
2. Cei care sunt 'obraznici' de mici, in general parintilor fie nu le pasa, fie considere ca 'e dragut', iar astfel acel copil, cand ajunge la adolescenta, continua cu acest comportament, majoritatea adultilor ajungand la concluzia ca 'e adolescenta'.
Din nou, nu toti adultii / adolescenti sunt asa, insa din cate am observat cam astea sunt variantele cele mai comune. Ah, da, comuna replica 'eu te-am facut, eu te omor' arata destul de bine mentalitatea aia ca un copil nu poate sa 'comenteze' la ceea ce zic parintii.
Din nou, NU TOTI parintii / adultii / adolescentii sunt la fel.