| AtateaConditii a întrebat:

De ce uitam ce visăm? Am citit un articol in care spunea ca noaptea creierul este mai activ ca ziua, e true? Sau mai era chestia ca omul are peste 1000 de vise pe noapte si ca dimineata ne amintim cel mult doar 1-2.

2 răspunsuri:
| AnaRadu a răspuns:

Heii^w^. Sa stii ca si eu am fost informata la fel. Noapte creierul este mult mai activ decat ziua, si intr-un fel el se relaxeaza si isi imagineaza ceea ce tu iti doresti mai mult, sa zic asa. Acesta are mai multe vise, dar cand se trezeste, isi aminteste doar cateva. Tuturor ni se intampla asa ceva si eu personal nu cred ca exista om care sa nu viseze iar atunci cand se trezeste sa iti aduca aminte. In una din noptile trecute am visat ceva. Dar mi-am amintit doar mici replici. Cele mai amuzante de altfelhee hee. Stiu ca din ce am scris nu este totul " clar" dar sper ca ti-ai dat seama de cate ceva! Sincer vreau sa precizez ca este doar parerea mea! happy

| MykyTha a răspuns:

Daca te uiti la o lumina puternica imediat ce te-ai trezit o sa uiti ce ai visat. Asa mi se intampla si mie.