| FaraNume1245 a întrebat:

De ce unele fete reactioneaza negativ daca ma dau la ele cand au prieten? La fel si baietii, de ce reactioneaza "urat" daca ma dau la prietena lor? Eu cand am prietena si se da careva la ea, nu zic nimic. Mi se pare anormal sa te "enervezi" pe lucruri care nu le poti controla.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din raspunsurile pe care le-ai dat altora e clar ca esti lipsit de sentimente, daca stii ce sunt alea. Sau inca trebuie sa mai lucrezi la maturizare. Este anormal sa vezi un baiat ca tine care nu reactioneaza cand altul se da la prietena lui. Apropo, nici daca ti-ar lua-o cu japca pentruuuuu, ma-ntelegi, nu ai face nimic?

| FaraNume1245 explică (pentru darrio2007):

Daca ar fi luata cu japca, as actiona. In schimb, daca s-ar duce ea, de buna-voie, nu. Iar cu sentimentele, nu am foarte multe si nici pe alea nu le prea exprim.

| darrio2007 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Deci,ceva sentimente ai.Te-am citit, baiete.

| FaraNume1245 explică (pentru darrio2007):

Probabil. Oricum, daca mi-ar lua unu' prietena, i-as strange mana, l-as felicita si as pleca.

| darrio2007 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Bravo.Mai ai frati/surori?

| FaraNume1245 explică (pentru darrio2007):

Nu.

| darrio2007 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Mai bine. O zi bună in continuare.

| RAY a răspuns:

Fetele ar reactiona ok daca ar fi un barbat frumos iar barbati reactioneaza aiurea crezand si ei in iubiri nemuritoare, omul nu e facut sa stea cu cineva dar din pacate societatea nea infectat cu mitul asta pe toti

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Iti inteleg pasivitatea in raport cu imposibilitatea de control. Totusi, lipsa ta de reactie, poate fi interpretata ca indiferenta. Gelozia, posesivitatea este dovada afectiunii, a iubirii. Daca tu nu esti gelos, prietena ta ar putea crede ca nu tii la ea.
Pe de alta parte, daca altii se dau la prietena ta, asta inseamna ca ai langa tine o fata cu "vino-ncoa'". Deci nu-i lasa pe altii sa ti-o sufle!

| FaraNume1245 explică (pentru Kis_Iuliana_1983):

Chiar de asta nu fac nimic. Nu ii pot controla reactia, daca ea gaseste ceva mai bun, din partea mea e libera sa plece.

| Emanuel10118 a răspuns:

Toti reactioneaza asa deoarece iubitul\iubita este curtat\a de alta persoana in afara de ei...mie personal mi se pare ciudat cum tu nu incerci sa iti aperi cumva "ceea ce e al tau" odata ce ai o iubita si o iubesti o vrei numai pentru tine si mereu te gandesti ca poate este cineva mai bun ca tine si ti-o poate lua de asta sunt reactiile astea sa protejezi ce este al tau... sper sa intelegi

| FaraNume1245 explică (pentru Emanuel10118):

Gandim diferit. Reactia iubitei / iubitului nu depinde de tine. Mereu va exista cineva mai bun, dar tu trebuie sa fii in continua evolutie. Iar la partea cu "ceea ce e al tau" e total gresit. Nu e a ta. O vrei pentru tine, dar ea poate pleca oricand. Cum am mai zis, nu depinde de tine asta.