| alexutza222 a întrebat:

De ce unele persoane cool simt nevoia sa isi bata joc de cei mai timizi, dar care nu i-au deranjat cu nimic niciodata?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai sa zicem ca se numeste supravietuirea celor mai puternici.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru suntserios):

laughing Te-ai simtit? Ce dovada de rahat de putere dai cand te iei de unul sensibil? Cand vedeam si eu prin scoala asta, erau de fapt niste baieti sau fete de rahat care se luau de aia de treaba. Unde e °puterea° aia de care zici tu?

| OnuOnulică a răspuns:

Din simplul motiv că duc lipsă de atenție și au o nesimțire de nivel mare.

| Doub a răspuns:

Pentru că sunt complexaţi

| Divy a răspuns:

Simplu e vorba de autoritate, le place să domine şi să facă mişto de alţii văzându-se ca nişte stăpâni dar nu dispera ce nu te moară te face mai puternic.

Acele persoane care se iau de obicei sunt slabe de caracter, motivul, simplu le e frică să intre in certuri/ contrayiceri cu cei asemenea lor de teamă că pierd şi vor fi umiliţi aşa că fac haz şi umilesc pe alţii, după părerea mea nici ăia nu sunt aşa tari cum se cred!

| MistretulPufos a răspuns:

Cand se mai iau de tine le zici : La o parte toata lumea, Ma numesc Alexutza, Stati cuminti ca va bat pe toti, sunteti toti niste mari fricosi, intr-o noapte va dau foc la toti, nu conteaza cat va credeti voi de mafioti! Sau ai putea sa iti faci prieteni ca sa nu se mai ia de tine, sau sa ii ignori sau sa le raspunzi dragut la insulte

| NellieLovett a răspuns:

Persoanele cool sunt de obicei persoane cu tupeu. Daca se iau de cei timizi arata ca au si mai mult tupeu.

| 6Anonim9 a răspuns:

Pentru ca cei prea timizi, in sensul de singuratici, sunt ciudatii societatii. Si eu sunt timid, dar numai cu fetele de care ma simt atras, in rest sunt sociabil, de asta nu isi bate nimeni joc de mine, plus ca nu permit asta. Daca iti faci mai multi prieteni si vorbesti cu ei mai mereu, nimeni nu o sa te mai observe ca si ciudata. Daca prin timiditate intelegi ascundere, atunci e clar, cei ce se ascund ies mai tare in evidenta. Iar aia care isi bat joc intr-un mod mai personal, sunt niste gunoaie. Asta e explicatia. big grin

| Biițăăă a răspuns:

Pentru că se consideră superiori și au impresia că li se cuvine totul, iar, ei bine, cei timizi nu fac nimic împotriva celorlalți, pentru că sunt prea timizi.
Din păcate, nu e niciun echilibru din punctul ăsta de vedere.

| AtâteaCondiții1243 a răspuns:

Ca tigani.

| Dianaaageorgianaa a răspuns:

Deoarece se cred mult mai buni de cat ceilalti din prejurul lor...asta am patit.o si eu...dar fara sa ii bagi in seama poti trece peste asemenea nesimtire.