| AnonimFaraPereche a întrebat:

De ce unele persoane fac rău fără niciun motiv? Fără ca tu sa ii faci sau spui ceva?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din cauza frustrarilor si a complexelor care le avem simtim cateodata nevoie de a le descarca pe alti

| OldSoul a răspuns:

Din obisnuinta probabil.

| peperonies a răspuns:

Sunt nesigure si vor sa iasa in evidenta cumva.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca ei traiesc dupa anumite "reguli", chiar daca nici ei nu le constientizeaza apoi ii judeca pe toti prin prisma a ceea ce cred ei ca e bine,inteligent sau rau,prost.
Altii sunt invidiosi si iti doresc raul ca tu ai ceva ce ei vor sa aiba iar tu sa nu ai, altii vor sa impresioneze luandu-se de cei mai slabi, etc.
Multe provin din insecuritati, imaturitate, prostie si aroganta - care are legatura cu restul.

| energia a răspuns:

In societatea in care traim intalnim persoane care tot timpul incearca sa se lege de ceva la noi, sa ne atace aratand superioritatea pe care o au fata de noi in diferite situatii.
Ei se simt foarte satisfacuti, mandri de ei, crezand ca asta o sa le aduca un mare plus printe grupurile lor de prieteni. Ca sa facem lucrurile clare, cei care care au aceste comportamente nu iubesc, nu respecta. Ei au probleme nerezolvate cu ei insisi, nu le cunosc sau nu le accepta.

| AnonimFaraPereche explică (pentru energia):

Evident ca au probleme ei, incepand sa faca un gest care nu este provocat de cealalta persoana. Dar intrebarea mea ar fi daca stau sa ma gandesc, de ce se iau numai de anumite persoane?