| MiKiDuTzaEo a întrebat:

De ce unele persoane pe dinafara vor sa arate ca sunt rele, batause etc...Si pe dinauntru sufletul lor este bun? De ce nu pot fii cum sunt si pe interior sa fie asa si pe >dinafara? Sau cum sunt pe dinafara sa fie si pe interior?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IonutzWoW a răspuns:

Fiindca traim intr-o societate plina de mediocritate. In ziua de astazi, daca nu esti "smecher" esti considerat un ratat.

| Charice a răspuns:

Unele persoane devin recii datorita situatiilor in care sunt happy Eu aveam un coleg in generala care la scl era foarte rau si bataus si am aflat ca acasa era batut de parinti. Acesti oameni refuza sa isi arate adevarata fata din cauza acestei lumii care este mult prea dura cu ei. Te :*

| alialinu75 a răspuns:

Deoarece vor sa arate ca sunt dure ca nu le pasa de parerea celor din jur si de multe ori reusesc sa dea aceasta impresie, dar nicio data nu poti sa stii ce este in sufletul unei persoane decat cand o vei cunoaste
Asa sunt si persoanele acestea par dure dar de obicei nu este asa ele de fapt ascuzanduse sub o masca protectoare ele considera ca daca vor deveni bune toata lumea le va privi ciudat sau poate au trait in diferite medii care le au facut sa fie asa. sper ca te am ajutat

| Postei_Roxana_1954 a răspuns:

Poate pentru ca au suferit prea mult si acum vor sa arate ca sunt puternice si nu vor sa isi deschida sufletul in fata oricui le este frica sa nu sufere