| David09998 a întrebat:

De ce uneori sunt foarte trist si parca simt ca nu mai are sens viata? Poate sa imi zica cineva ce am?

13 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu poti fii fericit 24/24, ce poti face e sa te asiguri ca dormi 8 ore pe noapte, fara mult stat in casa, ceva sport, ganduri bune, muzica buna, fara scenarii negative in cap, nu iti folosesc big grin

| RAY a răspuns:

Noi dam sens vieti

| Violleta2022 a răspuns:

Depresie sau anxietate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate să îți zică, dacă tu nu știi de ce.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cel mai probabil e o etapa datorata furtunii de hormoni specifice adolescentei.Incearca sa te mentii pe linia de plutire, chiar daca tot ce simti in aceasta perioada e foarte accentuat si intens.Vei vedea ca mai incolo se vor regla situatia si vei fi mai detasat, mai calm, vei privi lucrurile mai pozitiv.

Daca simti ca nu faci fata, atunci iti recomand si eu sa mergi la psiholog.Acolo vei fi ajutat sa intelegi prin ce treci.Nu iti da nimeni tratament, stai linistit.Si e gratis pentru elevi, deci apeleaza cu incredere la psihologul scolii/liceului.

| Hyperion7 a răspuns:

Sensul vieții îl găsești într-un spital cu oameni grav bolnavi!
Acei oameni și-ar dori viața pe care tu o ai acum, să știi!
Abia atunci înțelegi că viața e făcută să trăiești și că sensul ți-l faci singur!
Faptul că nu ai prieteni sau mai știu eu și ca te simți plictisit, asta e ceva normal!
Fa o schimbare in viața ta, nu mai scrola pe socials și ai să vezi că viața ta va prinde sens!

| StoicAnalysis a răspuns:

Depresie

| sammie a răspuns:

Pentru ca faci acelasi lucru in fiecare zi. Incearca sa faci ceva nou, sa iesi pe-afara, sa iesi cu prietenii, sa citesti, sa faci curatenie si sa-ti pui obiective. Fara obiective normal ca viata va fi plictisitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de dispoziție și factorii declanșatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un început de depresie sau doar o dispoziție temporara proasta.

| FindMyName a răspuns:

Probabil ai o mica axientate sau ceva pe suflet te apasa dar nu știi exact ce. Și eu mai aveam stări de genul și nu mi le puteam explica. Te-as sfătui sa vizitezi un psiholog sa ii spui ce ai pe suflet și te poate ajuta. Nu ma prea pricep la chestii de genul așa că nu am cu ce te ajuta mai mult.

| careestefazafrate a răspuns:

Ești realist!

| Geass1 a răspuns:

Ce înseamnă uneori? Cât de frecvent?