| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii baieti daca au prietena se dau si la alte fete? Eu nu inteleg, daca te certi cu prietena ta incerci sa o impaci, nu vrajesti la altele. De ce? Si cum se poate rezolva?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca sunt imaturi si asa e natura umana avem mereu chef de facut sex cu alte fete, nu e vina noastra ca ne atrage sexual alte fete e vina noastra cand noi nu avem puterea si vointa de a nu ne lasa prada dorintei sexuale

| Violleta2022 a răspuns:

Unii baieti nu se multumesc doar cu o singura fata, vor mai multe!
Este vorba de cuceriri aici, cu cat vrajeste mai multe fete cu atat ii creste lui egou-ul de mare don juan, ii creste increderea in el si se vede un mare seducator (cuceritor).
Cand in relatie nu-s implicate sentimente puternice, baiatul cand s-a plictisit de fata respectiva, nu mai lupta sa intretina relatia ci o lasa sa moara si se muta la alta fata. Multi prefera sa nu spuna nimic, chiar par ca accepta supararea ei, pentru ca li se ofera sansa sa iasa din relatie fara explicatii si sa se mute la urmatoarea victima.
Asemenea comportament este foarte intalnit la barbatii, unii sunt atat de superficiali, ca prefera sa duca fata intr-o discutie contradictorie tocmai pentru a scapa de ea, mai ales dupa ce obtin ce vor de la ea, sau dupa ce s-au plictisit in relatia respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii băieți nu se mulțumesc doar cu o singura fata și de aceea stau și cu altele in același timp.
Depinde de persoana, dacă un cuplu se cearta iar băiatul vrea sa o împace pe fata poate fi vrajeala deoarece poate avea nevoie de ea din anumite motive sau fiindcă îi duce lipsa.
Un băiat care sta cu mai multe poate sa stea cu ele atâta timp cat ești sigura pe tine ca, tu ești mai presus de toate fiindcă ești iubita lui.Acest lucru nu se poate rezolva bcs nu te poți duce la iubitul tău și sa îi spui "Vezi nu am chef sa stai cu X" poate X este o simpla prietena care la rândul ei reprezintă ceva pentru iubitul tău plus ca, nu ar fi politicos din partea ta sa faci una ca asta.
*ikik am spus totul la persoana a 2 a, dar așa mi-a fost mai ușor*
Sper ca am fost de folos