| Dianné a întrebat:

De ce unii oameni prefera sa stea singuri, chiar daca primesc multe oferte de prietenie?straight faceAm o fata in clasa, care sta singura in banca...straight faceSi nu baga in seama pe nimeni happy. Mereu noi o intrebam:"CE faci?","Vrei sa te joci cu noi?"...si ea ne refuzaa, si mai pune si o privire d`aia ciudata :s
Ma gandeam, ca poate o avea vre`o boala de nu vrea pe nnimeni langa eastraight face. Voi ce credeti?happy

Astept rasp. happy

Pupicii :*

11 răspunsuri:
| 16.laura.16 a răspuns:

Poate ca acea colega are o problema in familie. Din acest motiv, nu se poate integra in societate. Este foarte greu sa te integrezi atunci cand in familie nu te poti deschide!

| Micheline a răspuns:

Nu e obligatoriu sa aiba vreo boala anume. Daca asta e firea ei, asta e.Nu vrea, nu vrea.Si sa stii ca uneori ai momente in care preferi sa fii singur. Fara prieteni, fara nimeni.happy(din diferite motive)

| NuAmHabar a răspuns:

Pai poate e f rusina, sau se simte mai prejos ca voi, sau i se pare ca are vreun defect.

| wish221 a răspuns:

Pai e posibil sa fie foarte timida sau sa fi avut experiente neplacute in trecut care i-au ramas tiparite in minte.Eu cred ca ar trebui sa incercati sa va apropiati usor de ea si sa o integrati in "grupul" vostru. Poate problema nu e la ea, e la voi...

| Dianné explică:

Michelle, eu nu zic ca nu trebuie. sa ai momente in care vrei sa fii singur, dar ea nu scoate o vba non-stop happysi.laura happy si eu ma gandeam la o posibilitate de a avea problema. in fam. happy

Pupici:*

Răspuns utilizator avertizat
| ȘtefiȘtef a răspuns:

Are probleme de integrare. Poate sa aiba probleme in familie si daca nu poate sa comunice cu familia nu va comunica nici cu voi sau faptul ca nu va baga in seama ar putea sa se datoreze si unei mici arogante. Poate se crede "cea mai tare din parcare" cum se spune si nu va baga in seama. Depinde ce varsta are. Daca are sub 10-11 ani inseamna ca e posibil sa fie timida, iar daca are peste 11 ani inseamna ca daca nu a fost deschisa pana acum, ii va fi greu sa fie deschisa in continuare. Sper ca ti-am fost de ajutor pupici :*

| mihaela_7412 a răspuns:

Poate ar esi ea probleme si dati semana ca nu ii mai arde de joak are nevoie de o prietena cu care sa vb ca sa se mai linisteak incearca sa vb cu ea sa o intrebi ce ai dc esti asa? si eu cand sunt sup is la fel nu am kef de nimeni

| Razvan a răspuns:

Sau poate ca asa e firea ei. Oamenii care prefera starea de singuratate sunt interiorizati fara un motiv anume.Nu trebuie judecati, trebuie doar lasati in pacewinking

| davidwarner a răspuns:

Mai bine nu o intrebati toate, daca este timida, va fi un real cosmar sa fie in centrul atentiei, intreab-o tu, stai langa ea in banca, sau cere-i ajutorul la o materie la care se pricepe si invit-o la tine.

| puisor90 a răspuns:

Pai e posibil sa fie foarte timida sau sa fi avut experiente neplacute in trecut care i-au ramas tiparite in minte.Eu cred ca ar trebui sa va apropiati mai mult:*