| Shriti a întrebat:

De ce unii sunteti rautaciosi?

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Rautatea unora se datoreaza faptului ca si ei, la randul lor, au fost tratati rautacios de altii. Tu nu te-ai simtit niciodata nedreptatit/a de unii, in final, dorindu-ti sa le faci rau persoanelor care te supara, razbunandu-te?
Eu consider ca rautatea vine de undeva din adancul sufletului, insa ar trebui sa ramana acolo, nu ar trebui sa ne exteriorizam vreodata partea aia. Ne face mai mult rau decat bine.
Cand eram mai mica, si eu ma purtam urat cu oamenii, chiar fara motiv. Pentru mine nu conta faptul ca se purtau frumos cu mine, pur si simplu imi venea sa ii jognesc si sa ma port urat. Acum imi dau seama ca nu eram eu. Am gresit enorm si imi pare tare rau. Acum nu ma mai port asa, m-am schimbat total, nu mai acord atentie nedreptatii. Cei care incearca sa-mi faca rau nu fac parte din viata mea.
Nu permite societăţii şi oamenilor cărora nu le pasă de tine să te transforme, să te schimbe, să te modifice în rău! Păstrează, aşadar, în jurul tău oameni care te iubesc, te motivează, te încurajează, te inspiră, te ajută să evoluezi, te fac fericit/a. La ceilalţi renunţă, înseamnă că trebuie să facă parte din viaţa altcuiva!
Pa!

| Misfits a răspuns (pentru Cσcσ):

"Satana inseamna razbunare in locul intoarcerii si a celuilalt obraz"-porunca 5.

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cine e rautacios cu tine? Ii dau eu nana
la cine te suparalaughing

| DeathIncarnate a răspuns:

Sa nu fim toti buni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu ma pot abtine sa nu spun ce gandesc.

| Kenya a răspuns:

Invidia vorbeste laughing

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Asa este firea unora, in ultimul timp, rautatea pluteste in aer. E atat de usor sa faci un rau cuiva decat un bine. Pe acest site, sunt unii care raspund oar ca sa se bage inseama. Imi pare rau ca, lumea a ajuns in acest hal. Bafta! happy

| Shriti explică:

Mersi de intelegere, curiousmonkey.
Apropo, vrei sa fim prieteni?
Anduta, vrei si tu? happy

| Shriti explică:

Ei...big grin

| meinyiddishekop a răspuns:

Devine foarte plictisitor aici la Cernavoda.

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Nu pot sa spun de ce sunt oameni rai in general dar sunt destul de activ pe TPU si am observat ca uni sunt rautaciosi cu tine in comentari deoarece raspunzi la toate intrebarile din punct de vedere religios... si vor sa te ia peste picior.