| anonim_4396 a întrebat:

De ce vi se pare frumoasa viata? pentru ce luptati si ce va motiveaza?
cat mai multe raspunsuri ar fi superr big grin

Răspuns Câştigător
| CandNuStiuIntreb a răspuns:

Viata... Hmmm...
Lupt pentru ca nu o sa mai beneficiez de alta.
Lupt pentru ca sa imi demonstrez mie ca pot...
Lupt pentru ca altii au luptat pentru mine.
Lupt pentru ca sunt curioasa ce ma asteapta maine...
Lupt pentru ca iubesc(parintii, natura, fratii, surorile, amicii, prietenii, dusmanii...)
Lupt pentru ca pentru asta e facut omul: viata e o grea incercare, e un test; pacat ca sunt atatia care nu il trec.
Lupt pentru viitor...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca viata ti s-ar parea urata nu ai mai lupta pentru nimic nu?

| rousz a răspuns:

Viata e frumoasa, de ce? Pentru ca noi o facem asa! Pentru ce lupt? Pentru mine nu? Pentru familie si pentru tot ceea ce ma inconjoara!