| Psihiatra a întrebat:

De ce visam? Nu ma refer numai la visele din noapte.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Din nevoia de a parea alti oameni.In lumea noastra interioara suntem exact cum ne dorim.Doar ca ne lipseste curajul sa transpunem aceea lume in realitate

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu am avea aspirații (vise) nu am știi ce este cu noi pe aici, pe Terra.
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Pararea mea e ca un om viseaza cel mai mult cand e indragostitlaughing pentru ca isi aduce aminte de persoana iubita, se gandeste la ea, si nah pica ca intr-un fel de lume unde e impreuna cu ea, o luma parca cu totu paralela de aceasta, unde totu e bine si frumos si unde sunt doar ei 2big grin

| maryy a răspuns:

Pentru ca unii dintre noi nu accepta realitatea si incep sa viseze la ceva perfect ca sa spun asa.Alte persoane viseaza pentru ca au o imaginatie bogata, multe sperante si asteptari de la viata.

| Nirvana a răspuns:

De ce intrebi?
Mai mama visezi pentru ca visele/visurile sunt specific omenesti. Tine de datoria fiecarui om sa isi depaseasca conditia, sa aiba visuri, sa le indeplinesca. Iar de vise se ocupa subconstientul.
Ne mai deosebim si noi de animale. De aia visam.

| Rio4cwalk a răspuns:

nu e o explicatie anume asa se intampla la orice om care nu are tot ce vrea... big grin laughing

| escroaca a răspuns:

Cred ca degeaba. Pentrur ca visezi sa se intample lucrul ala. dar nu se intampla oh go on si te plictisestisa tot speri :] / Sau se pot indeplinithinking Dar este foarte rarlaughing Si vorbesc din experiente proprii :X /Tu de ce visezi antonia?:*

| Annelieseee a răspuns:

Pentru ca asa se intampla...