| ElenaGhilbert a întrebat:

De fiecare data cind cunosc un baiat nou, tot e ok, comunicam, parca incepe sa imi placa de el, dar cum ajungem la intrebarea „vrei sa iesim?„, eu nu sunt sigura de ce simt fata de el.
Nu prea vreau sa il ranesc si nici eu nu prea sunt decisa de ceea ce simt.
Vi s-a mai intimplat ceva de genu? ceva solutii?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Esti inca foarte micuta si este normal sa fii confuza la varsta asta.
Cand o sa mai cresti, o sa fie usor sa decizi, pentru ca atunci vei stii din prima, ce decizie sa iei.

| Divy a răspuns (pentru Violleta2022):

Să iei decizii nu ține cont de vârstă ci mai degrabă de experiență, intuiție. Ceea ce poți învăța de la viață e că "niciodată nu poți fi sigur de nimic, neașteptatul e peste tot și surprizele bat când te aștepți mai puțin"
Elena dragă, dacă te referi la relații să îți dai seama cum e un om, trebuie să îl cunoști, iar ca să-l cunoști trebuie să faci parte din viața lui ( prieteni, dușmani, pãrinți, bunici, frați și activitățile petrecute de el).
Și "să ieșim" înseamnă mereu iubire? Nu vă cunoașteți bine și deja aprindeți artificiile?!
Oameni mari mereu "ies" în sensul relaționării și comunicării cu celălalt dar voi fiind poate mai atrași de sexul opus luați totul în mod greșit. Nu te sfii să încerci, căci încercarea moarte n-are (doar nu mergi cu el acasă să te culcihee hee ) și lămurește-l pe Romeo / don Huan sau cum o fi că să nu se pripească în a înțelege greșit întâlnirea propriu zisă cum că reprezintă o șansă sau "într-o relație". De obicei mulți sunt iuți ca ghepardul și obosesc (plictsesc /piere cheful) și nu merită să te lași "prinsă"
Cel puțin aceasta e părerea mea!

1 răspuns: