| AlxGoliatH a întrebat:

De la anul trec a 9-a si nu stiu ce sa fac,eu m-am gandit sa ma duc la un liceu militar pentru a putea da mai departe la o facultate de politie si desigur sa ma fac politist laughing, insa nu cred ca politistii sunt chiar asa de bine platiti. Daca as da la un profil de exemplu filologie sau biochimie intr-un liceu normal adica sa nu fie militar credeti ca m-as alege cu un job mai bun decat cel de politist? SI apropo nu vreau sa ma fac medic sau orice in medicina.SI daca vreti imi puteti spune care sunt cele mai bune joburi daca as urma unul din acele profile

Răspuns Câştigător
| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca meseria de politist este foarte frumoasa, aventuroasa, respectata...iar cu banii, poti castiga bine si ca politist. De regula pe langa salarii, au bonusuri, sporuri si in total poti castiga super bine. In plus, iti poti face garantat orice credit la banca pentru aproapre orice suma. Pentru noi restul, este mai greu sa ni se acorde credit, dar cei din cadrul politiei sunt super avantajati. Sunt avantajati in toate. Nu incerc sa te conving, dar daca tot te gandesti sa fi politist inseamna ca-ti place. Mult succes!

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dupa liceul militar, apoi academia de politie, paleta de optiuni se largeste.Din academia de politie nu se formeaza numai politisti comunitari.Mai sunt si alte ramuri de activitate foarte bine platite.

| BlueLifeOfficial a răspuns:

Alege ce iti place tie mai mult sa faci...ca degeaba mergi la politie si nu iti place sau viceversa.
In viitor ar trebui sa urmezi cea mai usoara cale pentru tine.