| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

De la ce varsta iti vine ciclul? Este ceva rau daca intarzie adica iti vine mai tarziu decat alte fete carora le-a venit pe la 11, 12 ani? FUNDA sad

Răspuns Câştigător
| clau25 a răspuns:

Buna nu este nicio problema. fiecare fata se dezvolta diferit. daca vrei sa afli mai multe despre acest subiect si altele asemanatoare poti sa intri pe un site doarte interesant : always / noifetele.ro sper ca te-am ajutat si stai linistita. cand organismul o sa considere ca esti pregatita pentru acest lucru, o sa iti vina ciclul.
fundita happy?

10 răspunsuri:
| dany3la a răspuns:

Nu este nici o problema.Fiecare fata se dezvolta altfel.De ex mie mi-a venit la 14 ani.Normal ciclu vine pe la 13-14 ani dar la unele fete poate sa vina mai repede(11-12).

| stefyk97 a răspuns:

In general apare pe la 12 ani, uneori si 13. Nu e nimic rau daca iti vine mai incolo, chiar este de binelaughing

| IubesteEa a răspuns:

Pe a 13 ani si nu nu e rau daca intarzie daca iti vine la 14-15 e de rau ar trebui sa mergi la doctor...:Xfundita?:S

| yellowsmileyface a răspuns:

Nu nu cred ca este intreaba pe cineva din familie

| ioniiiiiM a răspuns:

Ciclul poate sa vina de la 10 ani mie mi-a venit de la 11 ani. si nu este nimic rau daca iti vine mai tarziu. poti sa citesti mai multe aici: http://www.calmens.ro/ciclu-menstrual.php

| DarkBlood32 a răspuns:

Mie la 11 ani jumate. sad

| CiocolataCuOreo a răspuns:

De la 10 ani pana la 13. Mie mi-a venit acum de un an jumate cand aveam 12 ani. Si nu m-a durut chiar deloc in primele zile. Apoi au inceput sa ma doara groaznic 2 saptamani si atat ma durea de plangeam.

| Ramonax a răspuns:

Mi`e mi-a venit ciclu la varsta de 15 ani jumate nu e o tragedie alte fete se dezvolta mai repede altele nu `parerea mea e sa nu fi trista ca nu ti-a venit deoarece sunt niste dureri insuportabile

| AValentina a răspuns:

Mie mi-a venit la 11 ani jumate. Bucurate cat mai poti pentru ca sunt niste dureri insuportabile.

| Plushhhhh a răspuns:

Nu este nici o problema, difera de organim la alte fete le vine la 10, 11, 12 ani la altele 13, 14 ani... sti linistita!