| estiunscump a întrebat:

De la profilul de filologie poti da la o facultate buna? Adica sa ai o slujba bine platita mai apoi? Ce meserii poti avea? As vrea sa stiu si salariul la fiecare.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Alexa843 a răspuns:

De la orice profil poti ajunge la o facultate buna depinde de tine! Meserii: profesor de romana, traducator, avocat, judecator, notar, ghid turistic etc. La acest profil dai teza la romana, latina, franceza/engleza, istorie/geografie, deci meserii care depind de cunostintele acestor materii.

2 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Mai putin conteaza liceul pe care il termini... E important cum stii sa te descurci cand ajungi pe piata muncii si sa ai diverse calificari.

| mickidutza a răspuns:

Poti merge la o facultate de limbi straine.
cat despre slujba, poti sa ai un job ca si traducator [pana in 20 milioane], profesor de limbi straine [pana in 15 milioane]...etc.