| _FLuTuRashuL_CoLoRath_ a întrebat:

De la un timp de vreme prietena mea cea mai buna(pe care o consider sora mea) simt ca se indeparteaza de mine. sad pana acum am fost foarte apropiate si nedespartite. oare ce ar trebui sa fac ca sa fim din nou la fel?

Răspuns Câştigător
| SmileThreatening a răspuns:

Printr`o situatie similara trec si eu. Te inteleg perfect.Numai ideea ca stie absolut tot despre tine te face sa-ti pui 1000 de intrebari:"daca va spune cuiva de ce imi este teama?, Daca vor afla toti punctele mele sensibile si vor ajunge sa ma batjocoreasca mai tarziu?" CEl putin astea`s intrebarile care`mi apar in minte mereu, dese ori am impresia ca am gresit, spunand absolut tot despre persoana mea, poate ca ar fi fost mai bine sa pastrez pentru mine gandurile, ideile, parerile etc.Nu ma pricep la sfaturi, dar am sa incerc sa te ajut :discuta cu ea, aminteste`i fiecare lucru important ce vi s`a intamplat impreuna, clipele frumoase de prietenie, incearca sa o sensibilizezi, sa o faci sa simta ca tu este prietena ei adevarata, ca pe tine sa va putea baza mereu sau tu o cunosti cel mai bine, de tine va avea nevoie in momentele mai dificile, sunt subiecte pe care parintii le privesc dintr`o alta perspectiva, cu ochii de adulti, iar atunci ai nevoie decat de un prieten adevarat care sa te inteleaga perfect si sa te sfatuiasca, sa-ti fie alaturi. Sper ca am reusit sa te ajut cu un sfat, cat de mic :* >big grin

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Trebuie sa vb cu eahappySa fiti mai apropiate.winkingSp ca de la un timp relatia voastra de prietenie s-a cam stricat. Ea o sa inteleaga si nu o sa se mai comporte asawinking
Succes!big grin

| inna a răspuns:

Discuta cu ea si impreuna aflati cauza care a dus la distantierea ei de tine...depinde cat de apropiate ati fost, daca simti ca-ti ascunde ceva acum, ca are secrete fata de tine, ca te evita...nu stiu ce sa zic, poate ca si-a gasit o alata gasca, o noua prietena... un iubit in viata ei de care tu nu ai aflat... pot fi numeroase posibilitati.

| yanny`s a răspuns:

Tu poarta-te la fel cu ea si isi va da singura seama ca ii esti o prietena, chiar daca va gresi si se va indeparta de tine sau ai putea sa incerci sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca simti o racire intre voisad

| kitty_8919 a răspuns:

Discuta cu ea intreab-o de ce este indepartata de tine

daca nu vorbesti nu rezolvi nimic

| Moneyandfame a răspuns:

Cum vine asta,"de la un timp de vreme"? Hahahhaha(si ca sa nu ziceti ca sunt rau, dau si un raspuns).
Intr-o zi cu soare daca se poate, ia-o la o discutie cat se poate de serioasa, fara menajamente, fara ocolisuri si intreab-o ce a facut-o sa se schimbe, sa aiba aceasta atitudine. Spune-i ca simti departarea dintre voi si vrei sa stii cauza. Daca e prietena adevarata o sa iti zica, daca nu, o sa minta si o sa zica ca nu e nimic la mijloc.

| Daisy. a răspuns:

Vb cu ea...plimbati*va si explica-i ca vrei sa fie ca inainte si intreab-o ce s-a intamplathappy

| _FLuTuRashuL_CoLoRath_ explică:

Adica de cateva zile.