| vreauraspunsurimkm a întrebat:

De la un timp, tot simt goluri in suflet sa spun asa.
Am avut o perioada in care m-am retras singur, perioada in care prietenii vazand ca nu le mai raspund la telefoane, mesaje, au incetat sa ma mai caute.
Aveam grupuri mari de persoane, ieseam, ne plimbam, radeam, dar dintr o data m-am retras si incet incet mi-am pierdut aproape toti prietenii.

In prezent mai am doar cativa prieteni, pe care nu ii pot considera adevarati, cum aveam odata, pur si simplu prieteni si atat.

Simt nevoia de multe ori de socializare, de plecat la un munte cu grupurile, dar ce sa vezi, grupurile nu mai exista.

Ma simt singur si cand ma gandesc cum eram odata si cum sunt acum ma apuca toata supararea.

As vrea ceva nou in viata, dar nu stiu de unde sa incep.
Simt ca fiecare zi se repeta, facand aceleasi lucruri, rareori cate ceva noi si nu stiu ce sa fac in privinta asta.

Mai ales cand vad alti oameni ca pun storyuri din cluburi, de pe afara, grupuri mari si eu sunt in casa pentru ca nu am cu cine sa ies in ziua respectiva.

Nu stiu, ma framanta chestiile astea, poate daca nu as fi avut niciodata prieteni nu ar mai fi fost asa, dar inainte nu stiam cum sa refuz un grup ca sa pot iesi cu alt grup, acum nici daca mai vreau nu mai am cu cine si nici sa incerc sa ma reanturez nu mai pot deja a trecut mult timp si m-a simti in plus.

Am spus aici ce am pe suflet sa vad daca a mai trecut cineva prin asta si cum s-a descurcat sau pareri daca aveti.
Multumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti singurul care poti schimba acest lucru!
Iesi din casa, suna-ti un amic si iesi cu el, nu cu grupul ca nu valoreaza nimic sa iesi in grup, daca te simti singur.
Statul in casa pe site-urile de socializare este pierdere de vreme, mintitindu-se mult si flirtandu-se inutil fiindca nu se poate lega nimic, din lucrul asta ireal.

Daca vrei o viata reala nu te mai plange, creaza-ti-o!
Iesi afara in lumea reala, fa-ti prieteni noi daca cei vechi nu mai sunt disponibili sau nu mai au chef de tine, fa un sport in aer liber, fa orice posibil, dar sub nici o forma nu mai sta in casa!

| BullseyeShot a răspuns:

Dacă tu îi iei drept model pe alea/ăia cu "story din club", e clară treaba.
Eşti pe drumul cel "bun".