| RoxanaGhost a întrebat:

De mică m-am simţit de parcă toată lumea din satul X[nu dau nume] mă urăşte.Doar lumea din acest sat[satul natal al maicămii]. Toată lumea din alte părţi se poartă frumos cu mine etc... numai toţi din acest sat mă urăsc...Mă simt ca o bastardă în acest loc! Când mă duc în vizită la rudele din partea tatălui meu în Suceava acolo toţi se comportă dumnezeieşte cu mine! Eu sunt de ani buni într-un sat din Tulcea.De exemplu am prieteni prin Carcaliu,Cerna,Jijila care se poartă frumos cu mine, numai cei din acest sat blestemat mă urăsc! La şcoală nimeni nu vrea să mă invite să facem vreo poză iar băieţii fac separeu când dau flori de 8 martie.Recunosc că am şi eu momente când sunt scârbă, dar rar se întâmplă. Sunt bună doar când le umplu la colege sticlele cu apă.Am şi eu doar o fată cu care mă înţeleg.
Când mă gândesc îmi vine să mă mut la Suceava dar peste aproape 2 luni am capacitatea şi na! Daţi-mi nişte sfaturi.Stau eu ca leguma singurică, dar mor şi eu de nervi când văd că sunt tratată ca morţii din groapă.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca poti, ai posibilitatea muta-te in alta parte. Ar fi chiar aiurea sa-ti petreci viata intr-un loc in care te simti detestata, marginalizata. Mai rezista aceste 2 luni ca nu va fi un capat de tara cum se spune iar pe urma ai toate motivele pentru a evadeaza pe urma in lume. Succes.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Daca ei se comporta urat e problema lor. Poate au o problema cu mama daca spui ca doar cei din acel sat te marginalizeaza. Vorbeste cu mam ta despre asta poate te poate ajuta.