| anonim_4396 a întrebat:

De o saptamana si putin vorbesc cu un barbat de 44 de ani, casatorit ( eu am 21). Il cunosc doar online si ne-am cunoscut in cadrul unui proiect al unei universitati din Anglia. Cativa studenti am fost alesi pentru a contribui la o revista despre criminalistica. Barbatul in cauza era un fel de lider al grupului, caci el era initiatorul proiectului. Dupa un timp, am trecut cu totii pe whatapp si am discutat acolo. Dar de lunea trecuta am inceput sa discutam noi doi in privat. Chestii ce nu tin de revista. E adevarat ca de cele mai multe ori eu il contactam pentru ca aveam nevoie de ajutor la bibliografie. In fine, am ajuns sa discutam foarte multe lucruri ce nu au legatura. Mi-a povestit despre cum a trait un an in Asia etc. Si el sta la 500 de km de mine. Si azi m-a intrebat daca nu planuiesc sa vin in orasul in care sta el. Nu mi-a zis sa vin la el, doar atat. Am zis ca nu prea, ca am examene. Nu a mai insistat. Am mai discutat putin, iar apoi m-a „imbratisat„ pe whatapp si am incheiat conversatia. E foarte interesant omul. Credeti ca are alte interese sau e doar amical? Oare a vrut sa ne vedem sau? Astept parerile voastre

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand va citesc zici ca jucam o piesa de teatru a ipocriziei, dar ce zeus poate sa vrea si tu logic ca vrei ca na pica o nota buna, relati mai bune, ma lasi cu amical ce naiba, doar se stie ca multe fac sex pentru note, medi e plina Romania de tarfe de mici de la 13, 14 ani

| DlSorina a răspuns (pentru RAY):

Dar nu e profesorul meu. Colaboram pentru revistă. Atâta tot. Ce v-a facut sa credeti ca el ar avea alt interes? Pana la urma, am pus intrebarea asta aici, pentru ca eu însămi sunt confuza.

| Andreeush a răspuns:

Ce interese ar putea avea un bărbat însurat de la una de 20? Probabil vrea doar să facă sex cu tine și atâta tot.
Doar nu crezi că renunță la familia lui pentru tine nu?
Ți se pare ceva se lăudat că te bagi într-o familie?
De ce nu îți cauți pe cine a de vârsta ta sau măcar pe cineva care să nu aibă obligatii?

| DlSorina a răspuns (pentru Andreeush):

Dar mie nu imi place de el si sincer cred ca nici lui de mine. Nu am discutat nimic intim. Am ramas putin confuza la partea in care m-a intrebat daca vin in orasul in care louieste el. Atat. Nu vreau sa ma bag in nicio familie

| Plato a răspuns:

Ce mizerie ordinara sa te bagi intr-o familie. Mi-ar fi rusine, trebuie sa nu ai scrupule sa faci asta.
Bineinteles ca si el e la fel de vinovat (daca gandeste ca tine).

| DlSorina a răspuns (pentru Plato):

Nu ma ba in nicio famlie. Ne-am cunoscut intr-un proiect si discutam acum despre alte subiecte. Nimic mai mult

| Lioana a răspuns:

N-ar trebui sa-ti pui aceasta intrebare daca stii ca barbatul e insurat.
In principiu omul a fost doar prietenos cu tine. Nu are sens sa te gandesti la mai mult. E si diferenta mare de varsta intre voi. Poate sa-ti fie tata. Ce are el in cap doar el stie, dar nu a aratat nimic de genul, iar tu ar trebui sa excluzi orice idee de relatie daca nu vrei sa devii un personaj negativ.