| RoaRxDD a întrebat:

De' vreau sa devin directorul unei agentii sau ceva de genul... ce facultate trebuie sa urmez? >:"

Scuzati categoria, dar e cea mai vizionata thinking

3 răspunsuri:
| RoaRxDD explică:

Directorul unei agentii de sponsorizari. Ce profil trebuie urmat? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoaRxDD):

Agentie de sponsorizari? uau. e prima oara cand aud termenul.
e clar ca o facultate pe domeniul Stiinte economice. Specializarea poate depinde, dar apoi trebuie urmata cu un master in Management.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unei agentii? agentie de ce?
in general, directorii au nevoie de studii in marketing si management. dar nu numai.