| TVD13 a întrebat:

Dece e lumea asta asa de idioata. de ce se joaca destinul cu tine? de ce atunci cand iubesti ti se ia? de ce atunci cand nu iubesti ti se da? de ce trebuie sa suferi pentru lucruri care nu au rost? de ce e lumea asta idioata plina de prostie? de ce mi-e frica de acel lucru? de ce nu am curaj sa spun ca numai pot! ca m-am saturat? de ce nimeni nu te intelege? DECE?
de ce nu-mi poate raspunde nimeni la intrebarile astea?

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Poate ca ce iti voi spune o sa sune dur, dar asta e adevarul.
Noi nu suntem personajele unui basm! Nu suferim o pedioada de timp ca mai apoi sa traim fericiti pana la adanci batraneti. Nu! Viata nu e asta! In viata se plateste pana si cea mai mica greseala, pana si cel mai mic pacat. Noi nu am venit pe lume pentru a fi fericiti. Am avut sansa minunata de a ne naste, de a trai, de a trece prin diferite experiente, de a infrunta viata si ar trebui sa ne simtim norocosi. Momentele de fericire alterneaza cu cele de tristete tocmai pentru a face viata mai placuta, mai palpitanta, si nu in ultimul rand, pentru a ne aminti ca suntem ceea ce suntem datorita celui de sus.
Viata trebuie luata asa cum e ea. Uita-te in jurul tau cand mergi pe strada. Gandeste-te ca puteai fi chiar tu omul fara un picior care cerseste la colt! Deci mereu e loc si de mai rau.
Nu uita niciodata sa ii multumesti lui Dumnezeu pentru lucrurile bune din viata ta si roaga-L sa te ajute mereu. Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima!

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Mai ai puțin și-l ajungi pe Cioran laughing

| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Da atea sunt vesnicele intrebari fara raspuns.si eu obisnuiam sa ma intreb asta dar iubirea e rara si daca ti se ia asta pentru ca persoana respectiva nu iti era destinata...ei bine dupa ploaie vine si furtuna.raspunsurile nu sunt concrete si poate ca nici nu le putem vedea big grin tot ceea ce trebuie sa facem e sa speram si sa fim noi...sa nu ne lasam schimbati de alti! sa traim dupa motoul:Traieste ziua de azi ca si cum ar fi ultima! Traieste clipa! astea sunt singurele lucruri ce le putem face