| anonim_4396 a întrebat:

Dece unii oameni sunt rasisti ////crying si parinti mei sunt rasisti cum pot sa ii conving ca pe acest pamant suntem cu totii egali ei nu am lasa sa ies cu unele prietene pentru ca ele sunt de etnie rroma imi interzic sa am orice legatura cu ele crying cryingcrying ce sa fac cum sa ii conving ca nu toti toti rromii sunt la fel?

Răspuns Câştigător
| cioko19 a răspuns:

Din pacate eu zic ca nu ii prea poti convinge. pentru toti avem o altfel de gandire.
Dar parintii tai, le cunosc pe prietenele tale? daca nu, si daca ar fi si ei de acord desigur, le-ai putea prezenta. Poate daca o sa le cunoasca mai bine, sa vada cum se comporta.si tot. isi vor schimba parerea :*
succes

6 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Ai dreptate ca nu toti sunt la fel dar, radacina exista...nu cred ca este cazul sa visezi la telenovele gen Inima de Tigan - in realitate nu este asa...si, in plus daca ei s-au chinuit sa ai o educatie aleasa de care sa nu-ti fie rusine mai tarziu, eu cred ca ar trebui sa-i asculti - nu-ti vor raul...

| mihnea_5388 a răspuns:

Asa e firesc. sa se faca diferente. din cauza unora sunt toti catalogati a fi la fel. probabil parinti tai au avut o experienta neplacuta cu rromii si de aceea nu te lasa sa ai prieteni rromi. ei nu le cunosc si de aceea nu te lasa. incerca sa iti inviti prietenele acasa sa le vada si parinti tai. sa le cunoasca mai bine si poate asa isi dau seama ca ele nu sunt ca restul. Bafta!winking

| cioko19 a răspuns:

.

| cioko19 a răspuns:

Din pacate eu zic ca nu ii prea poti convinge .. pt toti avem o altfel de gandire .
Dar parintii tai , le cunosc pe prietenele tale? daca nu , si daca ar fi si ei de acord desigur, le-ai putea prezenta . Poate daca o sa le cunoasca mai bine , sa vada cum se comporta..si tot.. isi vor schimba parerea :*
succes

| cioko19 a răspuns:

Scuze ca am trimis raspunsul de doua ori.:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie.Umblu cu negrii si cea mai buna prietena a mea e puertoricanca si mama imi interzice sa ma duc la ea etc ca cica e tiganca. Tin sa mentionez ca mama nu e o persoana stricta, m-a lasat mai libera dar e rasista si ma enerveaza chestia asta. N-ai ce sa faci.Fiecare cu gandirea luisad