| XxGirlxX a întrebat:

Deci am 13 ani si sunt indragostita de un baiat cu un an mai mare :X. E superb pur si simplu si are o personalitate deosebita.Am aflat de la un prieten de-al lui ca si el ma place. El invata la o scoala care e la 10m distanta de scoala mea laughing. Eu invat dupa-amiaza iar el de dimineata.Azi intr-o pauza m-am trezit ca el era in scoala la noi.Nu stiu ce cauta acololaughing. Fetele din clasa ma-mpingeau spre el si m-au cam facut de ras pentru cacred ca el a vazut...Care e pasul urmator? Ce trebuie sa fac tinand cont ca el e foarte timid din cate am auzit?

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Vorbeste tu cu el.El deja facut primul pas prin a veni la scoala ta, sa te vada.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

JustMeAndy, ar trebui sa faci si tu ceea ce i-ai zis ei.hee hee

| nesuferit a răspuns:

Invital la o bere

| DeN1 a răspuns (pentru nesuferit):

Chiar ca esti nesuferit rolling on the floor sa-l invite la o caramea sad

| Lunetta a răspuns:

Ciao.
Interesantlaughing
Pai,ti-as spune sa te apropii de el,incet incet.
Vorbind cu el pe mess,invita-l in weekend afara la plimbare,bine dar sa fiti mai multi amici comuni si o sa vezi c-o sa va apropiati.
Deschideti subiecte interesante, atat pe mess cat si in realitate.happy
Fa-l sa capete incredere in tine.happy
Arata-i ca poti fi glumeata,interesanta, de gasca.
Dar in acelasi timp, sa nu-l stresezi...happy
Curaj.
La revedere.happy

| AndraCB a răspuns:

Da ma, bere la 13 ani. Bere azi si maine trotuar. Fa ce se face la 13 ani. Invita-l la un suc, la un film, la o cofetarie, dar nu cu disperare ca daca vede ca esti topita dupa el e cam aiurea. Spune-i asa pur si simplu ca il consideri un baiat bun cu toate ca nu ati vorbit prea mult si ca ai vrea sa petreci timp cu el. Da-i ocazii, dar sa nu-si dea seama ca tu conduci jocul. Daca chiar te place, va face el ceva ca n-o fi atat de mototol. Have fun!

| JustMeAndy a răspuns:

Pai ar trebui sa faci tu primul pas si eu sunt cam in aceeasi situatie dar baiatul respectiv ma intimideaza si imi e frica sa vb cu el ca sa nu spun vreo prostie dar fii u insuti daca te place o sa teplaca asa cum esti si de obicei daca u faci primul pasa baiatul o sa ii faca pe urmatorii