| anonim_4396 a întrebat:

Deci am 4 intrebari:
1)Ce este "Bollywood"?
2)Cu cate ora diferenta este ceasul americanilor fata de noi? Dar a-l chinzeilor?
3)Imi spuneti si mie va rog toate albumele din 2010 aparute si melodiile de pe ele; ale lui:Selena Gomez si Miley Cyrus?
4)Imi ziceti si mie un nume de cont cu vedete Disney(Miley, Selena, Demi...)care sa nu contina decat litere normale, fara litere speciale, fara o cifra in fata(dar se poate in spate)si fara pauze.Sa fie numai cu Miley, Selena si Demi.

Imi pare rau daca v-am obosit, dar dau fundita la cei care raspund la toate intrebarile.
big grinbig grin

4 răspunsuri:
| me a răspuns:

Bollywood este supranumele (glumeț) al caselor de filme în limba Hindu. Producția filmelor are loc în Mumbai (Bombay). Denumirea „Bollywood" a apărut prin anii 1970, fiind dată după numele studiourilor americane din Hollywood. „Bombay" este numele vechi al orașului indian „Mumbai". Cetățenii indieni dezaprobă porecla „Bollywood", ei nefiind de acord cu denumirea de origine străină. Studiourile mai cunoscute de aici sunt Filmalaya și Film City; ele produc anual circa 200 până la 250 de filme în limba hindu.

la america este 8 ore
la china 6
Selena Gomez- A Year Without Rain, `Kiss & Tell,

Miley Cyrus - he Time of Our Lives, Single de Caritate, Can’t be tamed
milena, demetria_devonne, selena.miley,demi_demi

| nellyneliana a răspuns:

1.Bollywood este supranumele (glumeț) al caselor de filme în limba Hindu. Producția filmelor are loc în Mumbai (Bombay). Denumirea „Bollywood" a apărut prin anii 1970, fiind dată după numele studiourilor americane din Hollywood.
2. Ora difera de la o zona la alta, de la un continet la altul. Aici gasesti fusele orare din lume ( inclusiv America) : http://www.tourismguide.ro/x/ora_pe_glob/
3. Selena Gomez- A Year Without Rain, `Kiss & Tell,
Miley Cyrus - he Time of Our Lives, Single de Caritate, Can’t be tamed.
4. Nume de cont pentru ce? Pe asta nu prea am inteles-o.
Selena14Demi
Miley12

| LadyClouds a răspuns:

1. Bollywood este echivalentul Hollywood-ului, doar ca e din India :P
2. America este - 7/10 ore ( -7 ore - Washington DC, -10 ore Los Angeles etc )
China ( +6 ore )
3. Miley Cyrus - Can't be tamed + tracklist here http://en.wikipedia.org/wiki/Can%27t_Be_Tamed

Selena Gomez - A Year without rain + tracklist http://en.wikipedia.org/wiki/A_Year_Without_Rain

Demi Lovato are album din 2009, Here we go again http://en.wikipedia.org/wiki/A_Year_Without_Rain

4. mileylovelygirl; demirocks; selenapinkheart; sweetymiley; lovelydemismile;

sper ca te-am ajutat:D

| saulasadaaamancaric a răspuns:

1. nu stiulaughing
2. 8 ore
3. 6 ore
4. nu am