| MirunaaX a întrebat:

Deci. am avut o prietena, mi-a spus odata ca este cu un baiat din clasa si m-a rugat sa nu mai spun nimanui. stiu. am gresit taree si am spus unui coleg, care a spus intregii clase, iar ei s-au despartit, ma uraste de un an intreg si face tot posibilul sa imi faca viata un clavar? ce sa fac? :-(
Dau funda primelor cele mai bune 5 raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Daca de un an intreg tot se razbuna pe tine, nu mai poti face nimic. Cred ca esti si tu constienta de faptul ca ai gresit, pentru ca nu trebuia sa spui nimanui despre relatia prietenei tale.
Acum, suporti consecintele.
Nu are rost sa iti mai ceri iertare, sa te milogesti in fata ei, pentru ca oricum nu vei avea rezultate bune, eventual iti va rade in fata. Asa cum ai suportat-o un an intreg trebuie sa o suporti in continuare. Ignor-o pe cat posibil, si nu o lasa sa vada ca te enerveaza sau te supara. Asa poate se va calma.
Succes, si pe viitor fi mai loiala prietenilor tai!

| MirunaaX explică (pentru MasterOfDisaster):

Multumesc muult, meriti funda din plin.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru MirunaaX):

Ma bucur ca te-am putut ajuta.

12 răspunsuri:
| yoana_5239 a răspuns:

Singura solutie ar fi sa o impaci cu tipul dar daca s-a suparat p tine pentru asta inseamna ca nu itit este o prietena adevarata ignoro si tu

| OnlineZ a răspuns:

E o copila fara minte! Daca s-au despartit nu este din cauza ta.In cazul lor nu se poate vorbi de iubire! De cer vroia sa tia relatia secreta! Pup

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ai un pic de vina cam 99%, ai tradat un (o) prieten(a); cere-i iertare si intreab-o ce sa faci ca sa te faca din nou un prieten

| MirunaaX explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Mi-a spus ca nu va mai avea niciodata incredere in mine.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

In cazuri din astea cel mai bine este sa ignori orice ti-ar face, nu iei in seama. Acum la drept vorbind si tu ai gresit si ai o parte din vina ca nu trebuia sa spui mai departe. Sti ca in viata totul se plateste mai devreme sau mai tarziu. Astea sunt urmarile faptelor tale, ca daca iti vedeai atunci de treaba, acum nu mai aveai nicio problema.
Succes si mai multa atentie pe viitor!

| CatutzaDragutza2002 a răspuns:

Intrebarea e cum stia prietena ta ca aia sunt impreuna? Si in plus ea ti-a spus tie deci si ea a fost intr-un fel paracioasa. Si aia de ce sa se desparta din cauza ta? Macar i-ai spus scuze? Oricum, parerea mea e ca nu e o prietena buna.

| MirunaaX explică (pentru CatutzaDragutza2002):

Deci acea prietena a fost cu un baiat, si ea mi-a spus doar mie

| davu a răspuns:

Daca ti-ai cerut iertare sinecr fata de ea si daca ai incercat sa iti repari greseala, aunci ti-ai facut partea. Dar cum spunea si OnlineZ nu esti tu direct vinovata ca s-au despartit. multa bafta

| MirunaaX explică (pentru davu):

Acum nu se mai poate discuta cu ea. e foarte suparata

| davu a răspuns (pentru MirunaaX):

Arata-i prin comportamentul tau ca nu o urasti si ca o vrei ca prietena... e nevoie de timp. imi pare rausad