| shikaku a întrebat:

Deci am cam ramas repetent si mama inca nu stie. vreun sfat cam cum ar trebui sa ai dau vestea?

Răspuns Câştigător
| Ebsghjs a răspuns:

Pai, din moment ce nu stie inca de la dirigina ca ai ramas repetent inseamna ca nu a prea fost la scoala sa se intereseze de situatie ta scolara. Nu cred ca o sa se supere foarte tare. Spune-i asa : " Mama, vestea care urmeaza sa ti-o dau e una foarte proasta. Si nu este numai vinea, ci si a ta. Un copil trebuie sa fie verificat la teme si invatat, situatia scolara luata la cunostinta in fiecare saptamana. ' Si cu asta cred ca ii vei inchide gura laughing

2 răspunsuri:
| mirelushata a răspuns:

Sa vorbesti cu diriginta sa vorbeasca la scoala cu mama ta.asa e cel mai bine. sau poti sa ii zici fata in fata sa recunosti ca "ai cam ramas repetent"

| elenutza27 a răspuns:

Spune-i asa " Mama, daca iti spunceva frumos, promiti sa nu te superi? Am vrut sa fie o surpriza, sa-ti zic mai tarziu si mi-am amintit acum. Uite ce era : Am ramas repetent big grin" laughing