Întrebare recomandată | biancabbb a întrebat:

Deci, am o intrebare. Cum imi fac parintii sa ma lase mai mult afara? Am 16 ani si ei ma cheama in casa la 10 seara. Nici macar nu se intuneca afara si eu trebuie sa vin acasa. Mi-as dori sa ma lase macar pana la 11. Toti prietenii mei stau pana pe la 11, 12. poate chiar mai mult. Si eu trebuie sa plec prima. Nu sunt genul ala de fata care fumeaza, bea. se imbata prin cluburi. vreau doar sa stau mai mult afara, ca si ceilalti. Cum as putea sa ii conving?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Toti parintii cred ca "prostiile" se fac numai noaptea.
Parca nu poti face acelasi lucru si ziua, pe lumina.
E destul de greu sa-i convingi, insa le poti spune exact ce ti-am scris eu mai sus.

| biancabbb explică (pentru zdrangoi):

O sa incerc, mersi big grin

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce faceti voi la 11 noapte si nu puteti face la 7 seara?

| greyhound a răspuns:

Fii convingatoare. Pune de o sedinta cu parintii tai, explica-le ce faci pe afara, ca nu pleci prea departe de casa, smiorcaie-te cui e mai sensibil, te descurci tu

| biancabbb explică (pentru greyhound):

Am incercat si metodele astea si sper ca pana la urma sa isi dea si ei seama ca e vara si sa ma lase mai mult laughing parca anul trecut nu aveam asa probleme cu ei, anul asta nu stiu ce ii apuca laughing

| zdrangoi a răspuns (pentru biancabbb):

Te-ai marit, devii adolescenta, nu mai esti copil.
se gandesc la "prostii".