| CastorR a întrebat:

Deci am o mare problema...
La scoala sunt 3 "codasi ai clasei care sunt ultimii la invatatura"(ca sa nu zic mai rau) pe care i-a spus toata clasa pentru ca au facut o prostie (nu o prostie de genul pornografica, bineinteles, o prostie normala), si i-am spus si eu ceva doamnei diriginte iar aceeasta le-a propus scaderea notei la purtare.
Cei 3 au crezut ca din vina mea le-a propus scaderea notei la purtare asa ca... au spus ca ma spun doamne de engleza fiindca am avut fituici la testul de la engleza (asa au vazut ei, dar, de fapt erau pentru ora de istorie la care dade-am alt test fiind ca nu tine-am minte niste ani, dar n-am avut nevoie de ele pentru ca nu ne-a dat ani la test!)!
Doamne de engleza evident nu stia de fituici care erau pentru istorie...
Mentionez faptul ca, am vazut ce fac cei 3 : copiaza, se bat, injura, chiar mi-au baut si din apa, fara sa-mi ceara voie etc.
Cum sa folosesc aceste informatii impotriva lor?
Sa le spun ca stiu informatiile si, nu le spun doamnei diriginte daca nu ma spun la engleza?
Credeti ca doamna de engleza o sa ma puna sa dau testul din nou?

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

Daca ei te spun profei de engleza NEGI! NU RECUNOSTI NIMIC. ei sunt codasii clasei oricum nu-i va crede nimeni, nu te mai stresa nu te pune nimeni sa repeti un test pentru ca 3 mascarici aduc argumente stupide... nu ai fost prinsa cu fituici la test nu mai are nimeni ce sa-ti faca, relaxeaza`te :*tu dale lor pace nu pune la suflet tot ce se intampla nu te mai implica si fi mai indiferenta aratle ca nu-ti pasa... daca arati catzi pasa si te agiti toti te vor crede vinovata de ceva ca te agiti t ca te simti cu musca pe caciula, dar tu sti ca nu ai nici o vina deci linisteste`te happy

2 răspunsuri:
| ROX_5276 a răspuns:

Faptul ca ai adus niste acuzatii si tu impotriva lor nu a fost ok deloc,iar ei chiar daca o sa te spuna nu-i mai acuza zi doamnei profesoara ca nu ai avut nicio fitzuica si ei incearca doar sa se razbune pentru. cateva neintelegeri,iar ea o sa te creada daca zici ca is ultimi din clasa, daca beau, pentru ca o sa se cunoasca pe fata lor ca mint.winkingBAFTA cu colegi

| Jоvαnα a răspuns:

Ce vrei să-ți spun acum, că totul se va încheia cu bine? Păcatul se pedepsește și fapta bună se răsplătește. Dacă îi arăți profesoarei de engleză fițuicile să-i dovedești că erau de istorie, vei avea problemă la istorie, dacă negi vei pica de mincinios.Nu știu ce să-ți spun...sunt două porți deschise din care la amândouă vei ajunge în eșec mai devreme sau mai târziu.