| Dacianna a întrebat:

Deci am o micuta problema cu um baiat care ma place insa eu nu am niciun sentiment pentru el, adica ne intelegem foarte bine radem glumim dar pentru mine nu inseamna altceva decat un amic. Cum se apropie Valentine's Day a zis ca o sa imi faca o surpriza doar ca eu joi nu vin la scoala deci o sa o primesc maine. Ce surpriza poate sa imi faca? O floare cutie de bomboane right? Mir nu imi plac surprizele sincer pebtru ca bu stiu cum sa reactionez. In momentul in care imi ofera acestea ce fac? Ii multumesc si il pup pe obraz? :-s. Adica eu cer o parere pentru ca sunt putin cam blocata la situatia asta

6 răspunsuri:
| Dacianna explică:

Nu an ce sperante sa ii dau pentru ca i.am explicat si lui si prietenului sau cum sta treaba. Si nu e vorba de naturalete ideea e ca nu vreau sa fiu nici nesimtita sa il refuz dar nici sa ii dau alte idei. si.nu stiu cum ar fi indicat sa procedez ca sa ni fac o gafa.

| Azµre a răspuns:

Nu contează ce primești, tu pupă-l pe obraz și zi mersi!

| BLeur a răspuns:

Bună.

Pupă-l pe obraz şi spune-i mulţumesc. Sincer, degeaba încearcă pentru că nu poţi schimba sentimentele unei persoane, dacă tu nu-l placi, este okey. Ar fi păcat să stricaţi o prietenie aşa de bună.
Deci, eu zic să îl pupi pe obraz şi să îi zici un simplu mulţumesc.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : ykz.eduard

| Kukiux a răspuns:

Un simplu mersi e de ajuns, dar ar fi mai bine daca i-ai explica cum sta treaba intre voi din punctul tau de vedere decat sa ii dai sperante false.

| accescrang a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te comporti cum simti, nu cum iti dicteaza altii.
Naturaletea e importanta, mai ales la o fata.

| Silvy99 a răspuns:

Hei! happy Am trecut si eu prin asta. vai e foarte urat sa il refuzi, asa ca varainta asta iese din joc din prima, eu zic sa ii multumesti frumos, sa il pupi pe obraz, si sa ii spui ca o sa mai aveti timp in viitor, sa nu va grabiti, ca este timp happy