| Lusyy a întrebat:

Deci am o prietena care vrea sa se vopseasca. Eu i-am spus din propria experienta ca iti cade parul de la vopsea fie ea cu amoniac sau fara. Vreau sa stiu daca si voi a-ti patit la fel? Mentionez ca pentru ea ar fi prima vopsire. Deci? Ceva sfaturi. Va roog. Funda

Răspuns Câştigător
| MyShadow a răspuns:

Spune-i prietenei tale ca are de gand sa-si distruga parul. Dupa ce te vopsesti o data, o sa trebuiasca s-o faci mereu. Cand o sa creasca parul in sus o sa fie de-o culoare, in jos de alta. Chiar daca se spune ca vobseaua protejeaza soarele nu este mereu asa, iti si cade, dar nu-l lasa nici sa creasca. E ca si cum, un om ar fi intr-un autobuz plin, nu poate sa respire, se misca insa foarte lent. Asa o sa fie. Iar culoarea parului tau este cea mai buna, chiar daca nu ii se pare, ea probabil se potriveste cel mai bine cu infatisarea sa. Nu-ti distruge infatisarea.

1 răspuns:
| Juliiee a răspuns:

Sincer eu am avut toate culorile in cap ( de la blond deschis la brunet-albastrui) si parul meu e foarte inregula, cu toate ca folosesc diferite masti, si creme, balsamuri pentru par de cand m-am vopsit prima data xD. Se poate vopsi fara nicio grija dar apoi daca vrea sa "nu-i cada parul" sa si-l ingrijeasca xD