| 123448727 a întrebat:

Deci am o problema cam mare! Cum sa fi POPULAR?
Deci la mine in clasa sunt 23 de copii din care sa zic ca sunt 2 grupuri
-Cel popular, -Cel Nepopular
Si ieu tot vreau sa fiu in grupul cel popular, dar nu stiu cum si tot timpul mi se pare ca sunt in grupul Cel Nepopular
Acum o luna a fost ziua unui coleg de al meu si aproape toata clasa a fost chemata, in afara de mine si vreo 4 copii din grupul nepopular

Răspuns Câştigător
| MedionTcO a răspuns:

Nu incerca sa fii altcineva. In primul rand fii tu insuti, arata-ti calitatile. In al doilea rand, si cred ca cel mai important era, socializarea. Vorbeste cu ei, fii pe aceeasi lungime de unda cu ei. Incearca sa fii cult astfel incat sa poti purta o discutie in grupul ala indiferent de categoria temei.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai incercat sa te duci sa stai cu ei? Apropie-te de unul singur si te va infiltra ala.

| danay72 a răspuns:

Fii sociabil, fii încet la vorbire, grabnic la ascultare. Nu vorbi numai tu și ajutat-i pe alți când au nevoie. In timp te vei integra în cercul lor de prieteni.

| EugenEB a răspuns:

Sa te doara in cot de toti si sa faci parte din grupul 3, grupul tau.