| Lost Angel a întrebat:

Deci am o problema...thinking imi place de un baiat, nu pot sa-l uit nu stiu ce sa fac. Are un zambet si niste ochi care ma dau peste cap:X. El dupa ce ne-am cunoscut a zis mai multor prieteni de-ai lui ca arat bine dar nu vrea sa se bage peste unul dintre prietenii luisad Acum e cu alta fata. Va rog sa nu ma judecati cu chestii gen doar nu vrei sa fiu tu motivul despartirii lor... Eu vreau doar sa stiu daca chiar tine la fata aia si daca tine la mine sau simte ceva pentru mine. Am incercat sa mi-l scot din cap dar nu pot este imposibil.Va rog ajutati-ma ce sa fac sa fac? Cum sa aflu ce parere are despre mine? Ce sa fac pentru a fi macar prieteni daca mai mult nu se poate?

PS: Cum se zice: In dragoste si in razboi totul este permis:Xbroken heart:X

3 răspunsuri:
| Cristina00 a răspuns:

Pai, pai pai... Nu stiu ce sa zic. Am avut si eu probleme de genul asta si in general am vorbit cu o prietena sa il intrebe ce simte pentru mine si asa s-a rezolvat.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ii spui lui ce simti. Fara sa te complici prea mult va aprecia asta chiar daca este cu o alta fata si nu-ti va arata pe moment reactia lui.Baietii apreciaza fetele cu caracter puternic si care stiu ce vor.Va ramane la latitudinea lui sa hotarasca cum ii e mai bine.Fii diplomata si nu te pierde cu firea. Ia o atitudine feminina si nu te rezuma la gesturi copilaresti. Poti sa-i furi un sarut si poate reusesti sa-i furi si inima.Cu drag o prietena.Sa ne anunti cum ai rezolvat problema. Sper sa fie bine.

| ella_5997 a răspuns:

Hmm. incearca sa vorbesti cu unul dintre prietenii lui, care crezi ca este de incredere. Spune-i sa il intrebe pe tipul de care iti place ce parere are despre tine, apoi s aiti spuna daca are rost dragostea ta pentru el.
Poate nu tine sa fata cu care este si te place pe tine.

Succes!:*