Întrebare recomandată | Nela0978 a întrebat:

Deci am o problema in legatura cu sinii. Am 12 ani dar nu am sini, dar fetele de la mine din clasa am. Ce pot sa fac? Imi puteti da niste sfaturi, siteuri?

Răspuns Câştigător
| Stephh a răspuns:

Ăăăă, nu! Nu e bine cu tratamente şi mai ştiu eu ce. O să-ţi crească. Nu te băga în chestii pe care o să le regreţi :-s. Timpul rezolvă happy

14 răspunsuri:
| cυρcαкє a răspuns:

Bună happy.

Ce poți să faci? Ai putea să-ți vezi de treaba ta și să pui mâna pe carte, lasă sânii.
Dar ca să-ți răspund totuși la întrebare : acum sânii tăi, corpul tău este în perioada de dezvoltare. Acum presupun că ești prin clasa a VI-a, nu? Ei bine, prin clasa a VII-a, vei fi mult mai dezvoltată decât acum, și vei deveni o „domnișoară". Iar când vei avea ciclul (menstruația), atunci sânii tăi vor crește mai mari și se vor întări. Dar nu folosi tratamente sau mai știu eu ce. Iar fetele alea... Păi fiecare are un organism diferit, care se dezvoltă diferit. Dar cum am zis și mai sus, lasă prostiile de genu' și încearcă să înveți bine la școală, vei avea timp de toate mai târziu.winking

Pa, pa. wave

| cυρcαкє a răspuns:

happy Nu e gândire logică. Doar i-am zis adevărul. Pur și simplu mă enervează unele fete care se gândesc doar la cum arată în prezent, nu se gândesc că în viitor vor arăta ca dracu' (scuzați-mi limbajul).
Am și eu tot 12 ani, la fel ca ea, dar mă simt prost că trăiesc cu generația asta de toată „frumusețea".
Oricum, mă bucur că mai sunt și alții de acord cu mine. happy

| ZuettH a răspuns:

Nuti face gri laughing o sa iti creasca. eu am aproape 15 si nu prea imi place ca ai meii is foarte mici clown))

| ReiVaN a răspuns:

La 12 ani virgina? rusine.
apuca-te de facut sex.

| FORMULADTI a răspuns:

Du-te si citeste domnisoara, o sa vezi cind o sa poti vorbi, scrie si te exprima ca lumea, iti vor creste si sinii! FUCK YEAHH

| Seby90 a răspuns:

Esti baiat.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Să-ţi răspund şi la întrebare : trebuie să ai RĂBDARE că vor creşte şi sânii tăi.
Sânii cresc până la 18-20 de ani, iar după începerea vieţii sexuale te dezvolţi mai mult.

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Fiecare organism difera.iti vor creste!

| Awesom a răspuns:

Iti vor creste si tie, dar ai rabdare.

Răspuns utilizator avertizat
| HailSithis a răspuns:

Pai unele fete sa dezvolta mai incet asa ca nu-ti face griji o sa creasca si daca nu cresc pana la 14 ani trebuie sa te duci la doctor FUNDA?

| gAZAh a răspuns:

Pune bureti.

| AndreiAnD2013 a răspuns:

Pai,timpul le face pe toate, funditabig grin

| jenykk a răspuns:

Odata cu venirea menstruatiei v'or aparea si vresterea saniilor....ai rabdare... sfat nu purta sutiene cu bureti, ele ii v-or face mai mici, ii mai ok o bustierawinking funda:*