| lory_2374 a întrebat:

Deci...am un "amic" caruia credeam k ii plk de mine...bine cred ca asa a si fost...adica cel putin asa am avut impresia...in fne vorbeam fffff mult pe mess ne intelegeam fff bine pana cand intr'o zi m-am indragostit de el si i'am spus sentimentele mele...el...de atunci nu mi-a mai rasp nici p mess...nici la tel...mai ales ca am pus'o pe o prtn sa'i trm un mesaj sa vn pana in parca... si a zis ca nu vn...pentru k se plimba q scooteru si apoi prtna asta a mea l-a sunat i'a zis ca e prtna q mine si k ii plk de el k ar vrea sa'l cunoasca... si el i'a cerut idu de mess i'a facut complimente si prtna mea l-a intrebare daca e cv intr mine si el si el i'a sp k eu acum nu mai contez pentru el si k daca am contat vre'o data el a uitat de mine... acum nu stiu ca sa fac pentru ca eu tin la el si incerk sa fiu indiferenta... dar nu pot... ziceti-mi si mie ca sa fac plzbig grin

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine, l-ai uita, un astfel de baiat nu merita dragostea ta, daca a fost in stare sa ceara id amicei tale, inseamna ca nu este serios, lasa-l nu are rost sa iti bati capul degeaba, vei gasi persoana care sa te placa si sa te aprecieze dupa adevarata ta valoare, asteapta toate la randul lor.Bafta.

| ramy_5584 a răspuns:

Parca ai descris situatia mea...si eu m-am afla si inca ma aflu intr-o situatie f asemanatoare...ai grija sa nu incurci sentimentele. el te vroia ca prietena.va intelegeati f bine.si uh ai crezut ca te place...asta este...ai gresit ca nu ai facut diferenta intre prietenie si iubire.si poate si acum e la fel dar nu-ti dai seama.esti sigura ca-l vrei langa tine ca iubit si nu ca amic? el cred ca te vedea doar ca pe o prietena si atat...si nu se astepta ca tu sa-l placi.ar trebui sa incerci sa vb cu el.si sa-i zici ca nu vrei sa-l pierzi.ca vrei sa ramaneti amici...si ca iti pare rau ca nu ti-ai dat seama ce inseamna pentru tine. spune-i ca iti pare rau ca ai stricat prietenia...nu stiu ce sa spun... oricum eu cred ca ai incurcat sentimentele...ai grija...NU-I ZI CA-L IUBESTI SI CA VREI SA FITI IMPREUNA! vei strica totul... el te vrea ca amica nu ca iubita...intelege si incearca sa te multumesti cu atathappy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sincer? Fii romanca, si dupa ce iti iese faza asta, fii naturala, si nu-i mai spune tot ce simti, unui baiat ii place o fata pe care o cucereste cat mai greu, daca o are prea usor, degeaba.
Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu a inteles ce i-ai scris...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-am inteles nimic, te rog reia.