| QuizMaster a întrebat:

Deci am un telefon cu wi-fi luat pe abonament cu Internet de la vodafone.Nuprea ii las pe prpeietenii mei sa umble pe net, pentru ca im iconsuma di nnet, dar ei imi zci ca am wi-fi si netul e gratis.Ca Wi-Fi ul poate prinde net gratis si la oras si la sat daca are semnal, si ca noi suntem la oras si stam pe langa blocuri, deci putem prinde net gratis de acolo.

Eu stiam ca wi-fi ul de ajuta sa te conectezi la wireless, dar doar in zone cu acoperire gen primarie, parc, mall ect... si ca chiar daca stam langa blocuri, trebuie ca wirlessul sa nu fie protejat cu parola.

Daca pornesc wirlessu si stau langa blocuri, am net gratis sau stau pe netu meud e la Vodafone pe care il platesc eu? Cine are dreptate, eu sau prietenii mei?

FUNDA.Mai am doua intrebari la care nu sa raspuns, deci cine ia funda aici ia funda si la ele, adica va RECOMPENSEZ CU 3 FUNDE!

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, nu folosești wireless-ul. În general cei care au pe lângă blocuri, cum spui tu, le au parolate. Trebuie să te conectezi și vezi, umblă la setări, trebuie să-ți arate ce rețele găsește telefonul și vei ști care e parolat și care nu. Tu ai dreptate. Baftă!