| anonim_4396 a întrebat:

Deci am vorbit cu baiatul cu care am fost,si l-am intrebat daca lui imi ii mai place de mine.Mi-a zis ca,NU,dar in fiecare zi imi da de inteles ca inca i place.Prietena mea a voribt cu el si i-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine dar eu nu am incredere.Ce sa fac ca sa vad daca ma mai place!

3 răspunsuri:
| Natashha a răspuns:

Copii,daca ati iubit pe cineva in trecut,nu deveniti imuni la iubire pentu prezenti.
Nu-ti baga prietene intre tine si iubitlaughing,ce rost are?!?"stii,fosta ta iubita,x,m-a pus sa te intreb daca o mai iubesti"oh go on fi-ti seriosi,asta nu-i atitudine...
vezi tu,si aparentele astea ca inca te mai place si ca ii e dor de tine sunt doar de imagine, ori sa nu te faca pe tine sa suferi, ori sa para mai dramatic atunci cand iti va spune ca nu ii mai pasa de tine.
Nu jucam in telenovele sa ne spunem te iubesc apoi peste 2 ore,"stii,nu-mi mai plac",apoi fostul sa plece cu fata pe care tu o considerai prietena...
Increderea e pentru oameni slabi, trebuie sa ai stabilitate si argumente sa stii ca poti sa te bazezi pe cineva. Daca ii spui cuiva "stii, sa nu mai spui la nimeni" e ca si cum nu ai avea incredere in acea persoana.
Vezi-ti de drumul tau si lasa sentimentele pentru persoane care chiar merita.

| disneychanel a răspuns:

E absurd.De ce nu ar vrea sa fie cu tine daca te place? Poate pur si simplu cocheteaza fara sa vrea, pentru ca a ramas deprinderea.

| teo102 a răspuns:

"cand o usa se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s.a deschis pentru noi"- Hellen Adams Keller