| Mihaita23 a întrebat:

Deci azi ne-a adus testele initiale la engleza si am luat 6.20 si in casa mea o nota ca asta e foarte mica chiar daca nu se trece si daca parintii ar afla s-ar enerva si in plus ieri mi-am uitat geaca la scoala i-ar azi bluza la scoala(e o coincidenta bizara).Ce sa la spun ca sa nu ma pedepseasca?

Răspuns Câştigător
| Leptosome a răspuns:

Desi nu cred ca este o recomandare prea buna, ai putea sa nu le arati testul si sa le zici ca profesorul nu vi le da. Eu de obicei cand iau o nota mica la testele initiale nu le arat. Stiu foarte bine ca majoritatea celor care au parte de ele arunca foile si gata. Dar daca ti sa fi corecta arata testul si gata. Doar nu o sa te inchida in casa pana la 30 de ani fara apa si mancare, nu?

| Mihaita23 explică (pentru Leptosome):

Corect si azi am si un avantaj, am luat 10 la romana, dar cum sa le zic? Totusi e nota 6...

6 răspunsuri:
| Gstefan a răspuns:

Ar trebui sa fi mandra de nota 6 cum esti si de nota 10. Daca ai luat 6, asta inseamna ca de atat ai fost in stare.

Vorbeste cu parinti ca au sa inteleaga.

| Mihaita23 explică:

O sa acord funda maine pentru ca mai astept sa primes raspunsuri.Mersi pana acum!

| Zabbyel a răspuns:

happy da capul nu ti l-ai uitat prin banca?laughing

| PasareaDodo a răspuns:

Anul trecut toata clasa mea a luat 2 si 3. Eu 10.