| anonim_4396 a întrebat:

Deci ca printr'o minune am facut rost de un fir de busuioc.
Chiar este adevarat ca daca o pui sub perna visezi cu cine te mariti?
Sunt chiar curioasa...
Sper sa visez :X

Răspuns Câştigător
| Fllorentina a răspuns:

Nu sunt deloc superstiti si ti le zic din surse sigure, dar pentru a ti se indeplini acest vis "sal visezi pe viitorul iubit" trebuie sa ti post dar nu numai asa de fatada ci sa il ti din toata inima ta!
Trebuie sa te rogi mult love struck(mai ales sfantului Anton care este ocrotitorul copiilor, si Sf Nicolae care este ocrotitorul fetelor tinere), de aceea acest busuioc se pune doar de sf Nicolae :d. acum am vazut la TV toate vedetele incep sa-si puna, (busuioc sub perina) dar lor cu siguranta nu li se va arata nimic la cum suntoh go onoh go onoh go on

deci in concluzie trebuie sa ti post, sa te rogi cu adevarat pentru a ti se indeplini acest vis!:X

Bafta >big grin

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbe în vânt!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Nu cred, dar nu ai nimic depierdut, asa ca pune-l sub perna happy

pa-pa

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Astea sunt doar superstitii...
Imi pare rau ca te dezamagesc.
O sa vina si randul tau, ca sa stii cu cine te vei marita.
Toate la timpul lor.

Toate cele bune!happy

| Merilynne a răspuns:

Da adi, am visat ca ma maritam cu unu bogat si tanar laughing.
Da bunicamea a visat ca se marita cu un profesor mai batran ca ea si chiar s-a maritat laughing.

| ZeR0_4666 a răspuns:

Pana la urma ai visat?big grin

| RebeLu_4135 a răspuns:

Da este adevarat.~[dar daca nu visezi te rog sa nu ma injurilaughing);-D]