| BlackScribble a întrebat:

Deci, ca sa intelegeti mai bine:
-baiatul de care imi place=baiatul2
-colegul meu=baiatul1
Baiatul1 a aflat ca imi place de baiatul2 si, daca vreau si eu ii spune baiatul 1 lui baiatul2 ca il plac.Credeti ca nu e bine ca nu ii spun eu, sau e bine si asa?

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti iei cu inima in dinti si sa vezi ce spune, cum reactioneasa cand ii spui adevarul, dar daca nu ai curaj e bine si asa.

| GumitzaRozZz a răspuns:

Pai...Cred ca e mai bine.Adica vei evita o respingere'pe fata'(nu zic ca nu e posibil sa te placa). In + dc cei 2 sunt prieteni ii va spune adevarul. Dar dc ii zici u s.ar putea sa se emotioneze sau cine stie.si sa nu zica adevarul sau s. o ia ca pe o gluma.Asta.i parerea mea happy