| anonim_4396 a întrebat:

Deci... ce parere aveti despre liceul pedagogic din buzau? Are rost sa urmezi un astfel de liceu chiar daca nu vrei sa urmezi o cariera gen:educator-invatator-profesor? Ma refer la profilul invatator-educator.Cum sunt probele eliminatorii si cam cu ce medie esti admis?big grin

1 răspuns:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Nu sunt din Buzau, dar te pot ajuta la capitolul asta.
Atat timp cat vei urma o facultate ( facultatea care o vei urma adica ce ti-ai propus tu sa devii in viata) nu conteaza ce liceu ai facut sau ce profil. caci poti fii la un profil josnic si sa mergi la facultatea de drept si sa ajungi avocat sau mai stiu eu cehappy.Nu conteaza aici decat daca faci facultate, informeaza`te de l aparintii tai ei sigur iti vor da mai multe informatii.