| Raluca_6071 a întrebat:

Deci. Dau fundita ...va rog sa ma ajutati big grin Cu un sfat.
Sunt in sc cu un baiat si am fost in excusie cu el si cu altii... Si pana atunci, nu imi placea de el. in schimb acum da. Se uita destul de mult la mine, dar zice ca sunt nebuna si d'astea pentru ca uneori il enervez, cum imi dau seama daca chiar crede asta sau zice sa ma enervez.Si, eu cu pr mea am ras foarte mult de el pentru ca si el radea de noi 2. si zicea ca il enervam. nu stiu ce sa zic, adica cred ca ma place oarecum...Am nevoie de niste sfaturi, ce trebuie sa fac ca sa ii arat ca il plac [ nu prea am tupeu sa il bag in seama ] si cum aflu daca el ma place?

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Poti intreba un prieten de.al lui, si ca sa ii arati, ii zambesti cand il vezi.il saluti.Nu mai rade de el, pentru ca el o creada ca razi de persoana lui, ca e comic.

7 răspunsuri:
| ghitza_2903 a răspuns:

Te duci si il intrebi direct. Daca raspunsul e negativ, spune-i ceva de genu' "am crezut ca iti place de mine, ca ma speiam" ca sa nu te faci de cacao

| Raluca_6071 explică:

De fapt, mi-a spus o prietena ca ma place... Sunt prea mica!straight face

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Prea mica? cati ani ai? atunci poate puteti fi amici happy

| Raluca_6071 explică:

Eu 13 si el 14...doar ca el e pe a8a si nu ii convine sa stea cu una de a7a oh go on

| Djlsghtnquuw a răspuns:

De ce? nu este mare diferenta. un an.sau prefera sa stea cu fete mai mari ca el?

| Raluca_6071 explică:

Nu stiu, nici eu nu prea inteleg. straight face dar vreau sa ii arat ca il plac! in ultima vreme ma baga des in seama pe mess. so, sa ii spun eu : " te plac" sau sa pun pe altcineva? sau sa il las pe el sa faca primul pas?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, eu vreau sa iti spun ca cea mai buna metoda este sa ii vorbesti deschis fata in fata, dar daca vrei un sfat contacteaza-ma pe id lore_lore962 sunt experta in sfaturi pentru ceilalti